WP

Rafał Trzaskowski - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Rafał Trzaskowski PAP Codzienny Serwis Fotograficzny CSF
Podziel się
WP

Polski polityk, eurodeputowany, politolog, były minister administracji i cyfryzacji, sekretarz stanu Ministerstwa Spraw Zagranicznych w rządzie Ewy Kopacz.

Rafał Trzaskowski - wykształcenie

Rafał Trzaskowski ukończył studia w Instytucie Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego, a także na Kolegium Europejskim w Natolinie. Pracował jako tłumacz oraz nauczyciel języka angielskiego. Wykładał również w Krajowej Szkole Administracji Publicznej oraz w Collegium Civitas.

Kariera polityczna Rafała Trzaskowskiego

Był doradcą delegacji Platformy Obywatelskiej w Europarlamencie. Sam w roku 2009 uzyskał mandat deputowanego (startował jako kandydat PO). W roku 2013 Donald Tusk mianował Rafała Trzaskowskiego ministrem administracji i cyfryzacji. Urząd ten sprawował do września 2014 roku. Po przejęciu stanowiska Prezesa Rady Ministrów przez Ewę Kopacz, Trzaskowski został powołany na wiceministra spraw zagranicznych w randze sekretarza stanu. Obecnie poseł na Sejm RP VIII kadencji - mandat uzyskał w okręgu nr 13, zdobywając ponad 47 tysięcy głosów poparcia. W wyborach startował jako kandydat PO.

WP
WP
WP