ycipk-39onpr
ycipk-39onpr

Rafał Trzaskowski - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Rafał Trzaskowski jest liczącym się kandydatem na prezydenta Warszawy PAP Codzienny Serwis Fotograficzny CSF
Podziel się
ycipk-39onpr

Rafał Trzaskowski to polski polityk, eurodeputowany, politolog, były minister administracji i cyfryzacji, sekretarz stanu Ministerstwa Spraw Zagranicznych w rządzie Ewy Kopacz. Jest Kawalerem Legii Honorowej, ma na koncie kilka publikacji.

Rafał Trzaskowski – wykształcenie

Rafał Kazimierz Trzaskowski ukończył studia w Instytucie Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim, a także w Kolegium Europejskim w Natolinie. Pracował jako tłumacz symultaniczny oraz nauczyciel języka angielskiego. Rafał Trzaskowski wykładał również w Krajowej Szkole Administracji Publicznej oraz w Collegium Civitas. Doktoryzował się w 2004 roku, pracuje na uczelni, dodatkowo jest analitykiem. W przeszłości uczył się także w Stanach Zjednoczonych i w Australii, zna kilka języków obcych.

Rafał Trzaskowski – życie prywatne

Żoną Rafała Trzaskowskiego od 2002 roku jest Małgorzata Trzaskowska, pracownica magistratu Warszawy od 2007 roku. Para ma dwoje dzieci. Przyrodnim bratem Rafała Trzaskowskiego jest polski artysta, Piotr Ferster. Obydwaj panowie są synami nieżyjącego już pianisty, kompozytora i krytyka muzycznego, Andrzeja Trzaskowskiego.

ycipk-39onpr

Kariera polityczna Rafała Trzaskowskiego

Rafał Trzaskowski był doradcą delegacji Platformy Obywatelskiej w Europarlamencie. Samodzielnie w roku 2009 uzyskał mandat deputowanego, a startował jako kandydat PO. W roku 2013 Donald Tusk mianował Rafała Trzaskowskiego ministrem administracji i cyfryzacji. Urząd ten Trzaskowski sprawował do września 2014 roku.

Po przejęciu stanowiska Prezesa Rady Ministrów przez Ewę Kopacz Trzaskowski został powołany na wiceministra spraw zagranicznych w randze sekretarza stanu. Kolejno był posłem na Sejm RP VIII kadencji, a mandat uzyskał w okręgu nr 13, zdobywając ponad 47 tysięcy głosów poparcia. W wyborach Rafał Trzaskowski startował jako kandydat Platformy Obywatelskiej.

Rafał Trzaskowski w wyborach samorządowych 2018 – kandydat na prezydenta Warszawy

Rafał Trzaskowski jest kandydatem na prezydenta Warszawy w wyborach samorządowych 2018 z ramienia Zjednoczonej Opozycji (Koalicji Obywatelskiej). Jego wizję stolicy Polski odzwierciedla hasło ”Warszawa dla wszystkich”. Program wyborczy Trzaskowskiego obejmuje postulaty poprawy jakości życia mieszkańców na wszystkich obszarach. Dzięki ich rozwojowi i dobrostanowi, miasto się rozwinie i na tym zyska.

ycipk-39onpr

Rafał Trzaskowski dostrzega konieczność poprawy komunikacji, edukacji, opieki zdrowotnej, sytuacji osób starszych, zwiększenia obszarów zielonych w mieście oraz inwestycji w innowacje. Jest za bezpłatnymi żłobkami, zwiększeniem liczby miejsc w przedszkolach, zajęciami dodatkowymi dla dzieci i młodzieży. Wziął udział w Paradzie Równości w Warszawie.

Oddanie głosu w wyborach prezydenckich 21 października 2018 na Rafała Trzaskowskiego zadeklarowali już m.in. Janusz Gajos i Małgorzata Socha. Wcześniej natomiast (w wyborach na eurodeputowanego) jego kandydaturę poparli Michał Żebrowski, Grzegorz Turnau czy Tomasz Karolak.

Data urodzenia

17.01.1972

Miejsce urodzenia

Warszawa

Partie
ycipk-39onpr
ycipk-39onpr
ycipk-39onpr