WP

Patryk Jaki - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Patryk Jaki East News
Podziel się
WP

Ur. 11 maja 1985 roku w Opolu. Polski polityk, samorządowiec, poseł na Sejm VII i VIII kadencji. Sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Wykształcenie Patryka Jakiego i kariera zawodowa

Patryk Jaki jest z wykształcenia politologiem. Tytuł magistra uzyskał na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego. W swojej karierze zawodowej pracował jako dziennikarz w „Gazecie Wrocławskiej”, zajmował się marketingiem i promocją w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu, kierował opolskim oddziałem SKOK oraz pracował w administracji. Publikował teksty w piśmie „Logistyka”. Był także członkiem klubu „Gazety Polskiej” w Opolu, kierował stowarzyszeniem „Młodzi Konserwatyści” oraz sprawował funkcję wiceprezesa Stowarzyszenia „Stop Korupcji”.

Patryk Jaki – kariera polityczna

Patryk Jaki w roku 2003 wstąpił w szeregi Forum Młodych PiS. Trzy lata później oficjalnie przystąpił do Platformy Obywatelskiej. Z ramienia tego ugrupowania został wybrany do opolskiej rady miasta. Jaki jest najmłodszą osobą w historii Opola, której udało się uzyskać mandat radnego. Zaraz po wygranych wyborach samorządowych ponownie związał się z Prawiem i Sprawiedliwością. W 2010 roku z powodzeniem ubiegał się o reelekcję radnego. W trakcie wyborów parlamentarnych 2011 startował do Sejmu z list PiS-u. Uzyskane poparcie wystarczyło do otrzymania mandatu poselskiego. W trakcie VII kadencji Patryk Jaki wstąpił do klubu parlamentarnego Solidarna Polska, a następnie w roku 2012 współtworzył partię o takiej samej nazwie. Dwa lata później bezskutecznie starał się dostać do Parlamentu Europejskiego. W tym samym roku przystąpił do klubu poselskiego Sprawiedliwa Polska, który następnie przemianowano na Zjednoczoną Prawicę. Jesienią 2015 roku Patryk Jaki po raz drugi w karierze został wybrany posłem. Obecnie sprawuje funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości.

WP
Data urodzenia

11.05.1985

Miejsce urodzenia

Opole

Organizacje

MS - Ministerstwo Sprawiedliwości (18 listopada 2015, Wiceminister)

Partie

PiS - Prawo i Sprawiedliwość (Poseł)

Solidarna Polska (SP) (od 2012, członek, rzecznik prasowy)

WP
WP