Trwa ładowanie...
d81lf8f

Patryk Jaki

Najnowsze informacje
2.7
(314 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Opole

Organizacje:

MS - Ministerstwo Sprawiedliwości (18 listopada 2015, Wiceminister)

Partie:
d81lf8f
East News
Źródło: East News

Ur. 11 maja 1985 roku w Opolu. Polski polityk, samorządowiec, poseł na Sejm VII i VIII kadencji. Sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Wykształcenie Patryka Jakiego i kariera zawodowa

Patryk Jaki jest z wykształcenia politologiem. Tytuł magistra uzyskał na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego. W swojej karierze zawodowej pracował jako dziennikarz w "Gazecie Wrocławskiej", zajmował się marketingiem i promocją w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu, kierował opolskim oddziałem SKOK oraz pracował w administracji.

Ponadto Patryk Jaki publikował teksty w piśmie "Logistyka". Był także członkiem klubu "Gazety Polskiej" w Opolu, kierował stowarzyszeniem "Młodzi Konserwatyści" oraz sprawował funkcję wiceprezesa Stowarzyszenia "Stop Korupcji".

Patryk Jaki – kariera polityczna

Patryk Jaki w roku 2003 wstąpił w szeregi Forum Młodych PiS. Trzy lata później oficjalnie przystąpił do Platformy Obywatelskiej. Z ramienia tego ugrupowania został wybrany do opolskiej rady miasta. Patryk Jaki jest najmłodszą osobą w historii Opola, której udało się uzyskać mandat radnego.

Zaraz po wygranych wyborach samorządowych Patryk Jaki ponownie związał się z Prawem i Sprawiedliwością. W 2010 roku z powodzeniem ubiegał się o reelekcję radnego. W trakcie wyborów parlamentarnych 2011 startował do Sejmu z list PiS-u. Uzyskane poparcie wystarczyło do otrzymania mandatu poselskiego. W trakcie VII kadencji Patryk Jaki wstąpił do klubu parlamentarnego Solidarna Polska, a następnie w roku 2012 współtworzył partię o takiej samej nazwie.

Dwa lata później bezskutecznie starał się dostać do Parlamentu Europejskiego. W tym samym roku przystąpił do klubu poselskiego Sprawiedliwa Polska, który następnie przemianowano na Zjednoczoną Prawicę. Jesienią 2015 roku Patryk Jaki po raz drugi w karierze został wybrany posłem. Obecnie sprawuje funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Patryk Jaki – poglądy kandydata na prezydenta Warszawy

W kwietniu 2018 roku prezes PiS Jarosław Kaczyński potwierdził oficjalnie kandydaturę Patryka Jakiego na prezydenta Warszawy w wyborach samorządowych 2018.

Patryk Jaki jest zwolennikiem kary śmierci, przeciwnikiem przyjmowania do Polski imigrantów, opowiada się za legalizacją medycznej marihuany. Dziesiąty najbardziej wpływowy Polak 2017 roku według tygodnika ”Wprost” głosi hasło wyborcze ”Ambitna i uczciwa Warszawa”.
Promuje korzystanie z komunikacji zbiorowej.

Postulaty Jakiego na zbliżające się wybory samorządowe dotyczą rozprawienia się z najistotniejszymi problemami, trawiącymi mieszkańców stolicy naszego kraju. To m.in. obietnica budowy parkingów naziemnych i podziemnych, lepsza polityka mieszkaniowa, większa dostępność żłobków i przedszkoli, zapobieganie wykluczeniu seniorów, nowe technologie gospodarowania odpadami, program antysmogowy, dofinansowanie adopcji psów, odbudowa warszawskiego sportu czy poprawa poczucia bezpieczeństwa w mieście.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d81lf8f
d81lf8f
d81lf8f
Więcej tematów
d81lf8f