Trwa ładowanie...
d2w4qvp

Jan Kanthak

Najnowsze informacje

Jan Kanthak to polski polityk i samorządowiec związany z partią Solidarna Polska. Aktualnie jest on posłem na Sejm IX kadencji. Z wykształcenia Jan Kanthak jest prawnikiem.

2.2
(12 głosów)
Oceń:
d2w4qvp
Data urodzenia:

20.09.1991 (wiek: 32 lata)

Miejsce urodzenia:

Gdańsk

Pochodzenie:

Polska

Partie:
Rola:
East News
Źródło: East News, fot: Tomasz Jastrzebowski

Jan Kanthak urodził się 20 września 1991 roku w Gdańsku. Polityk w wieku 26 lat pracował już jako sekretarz Zespołu ds. Strategii Ministerstwa Sprawiedliwości. W mediach głośno się o nim zrobiło m.in. za sprawą wypowiedzi dotyczącej "sklepów mięsnych dla środowisk LGBT".

Jan Kanthak: wykształcenie i kariera polityczna

Jan Kanthak z wykształcenia jest prawnikiem. Od 2015 roku jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

W trakcie studiów Jan Kanthak odbył staż w Parlamencie Europejskim. W 2016 roku rozpoczął pracę w Ministerstwie Sprawiedliwości. Na początku Jan Kanthak w resorcie objął stanowisko sekretarza Zespołu ds. Strategii Ministerstwa Sprawiedliwości.

Do jego obowiązków należało m.in. przygotowanie opinii, analiz, a także doradztwa w sprawach dotyczących realizacji celów strategicznych w obszarze działania Ministerstwa Zdrowia. W czerwcu 2017 roku powierzono mu nowe obowiązki. Jan Kanthak był szefem Gabinetu Politycznego oraz rzecznikiem prasowym resortu sprawiedliwości.

Jan Kanthak w 2018 roku jako jedyny z listy PiS został wybrany na radnego miasta Gdańsk. Zdobył on 4 799 głosów. Będąc radnym, zasiadał w Komisji Sportu i Turystyki oraz Komisji Zrównoważonego Rozwoju.

Od 2019 roku także z listy PiS został on wybrany w wyborach parlamentarnych do Sejmu IX kadencji. Jan Kanthak zasiada w sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych oraz Sprawiedliwości i Praw Człowieka.

Jan Kanthak w lutym 2020 roku wszedł w skład sztabu wyborczego prezydenta Andrzeja Dudy jako przedstawiciel Solidarnej Polski.

Jan Kanthak i jego wypowiedź o "sklepach mięsnych dla środowisk LGBT"

Szerokim echem odbiła się wypowiedź Jana Kanthaka dotycząca "sklepów mięsnych dla środowisk LGBT".

- Środowiska LGBT mają swoje księgarnie, mają swoje sklepy, mają swoje kina. Ja byłem kiedyś w San Francisco na dzielnicy Cruz (...) i byłem świadkiem tego jak wygląda taka dzielnica. Sklepy mięsne dla środowisk LGBT - powiedział na antenie TVN24 Jan Kanthak.

Za te słowa Jan Kanthak był skrytykowany przez wiele osób. Politykowi zarzucano m.in. niezrozumienie tematu, a także ignorancję. W mediach społecznościowych pojawiło się wiele komentarzy wyśmiewających wypowiedź posła.

Znaleźli się też ci, którzy bronili Jana Kanthaka. Przypomnijmy, że polityk nie ukrywa swoich mocno konserwatywnych poglądów.

d2w4qvp
Jan Kanthak
Wykształcenie

Prawnik

Uczelnia
Cytaty

"Sklepy mięsne dla środowisk LGBT"

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2w4qvp
d2w4qvp
d2w4qvp
d2w4qvp
Więcej tematów
d2w4qvp