Trwa ładowanie...
d1izae5

Prześwietlono kariery Jana Kanthaka, Jacka Ozdoby i Sebastiana Kalety. "Oddział szturmowy"

Jan Kanthak, Sebastian Kaleta i Jacek Ozdoba - to młodzi absolwenci prawa. Łączy ich też to, że bronią ustawy, którą przeciwnicy nazywają "kagańcową".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jacek Ozdoba, Jan Kanthak i Sebastian Kaleta na wspólnej konferencji prasowej
Jacek Ozdoba, Jan Kanthak i Sebastian Kaleta na wspólnej konferencji prasowej (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d1izae5

"Oddział szturmowy" czy "młode wilki" - tak o trzech politykach broniących ustawy dyscyplinującej sędziów mówią dziennikarze. W programie TVN24 "Czarno na białym" przedstawiono sylwetki Jana Kanthaka, Jacka Ozdoby i Sebastiana Kalety i pokazano, co ich łączy.

Są młodzi i wszyscy ukończyli prawo. Przede wszystkim wszyscy trzej firmują swoimi nazwiskami ustawę nazywaną przez opozycję "kagańcową". Małgorzata Gersdorf, I prezes Sądu Najwyższego, komentując zapowiedź ustawy, powiedziała: - Chyba dwóch jest absolwentami mojego wydziału. Naprawdę, nie tego byli uczeni, żeby takie rzeczy opowiadać.

Kanthak ma 28 lat. Był szefem gabinetu politycznego Zbigniewa Ziobry i rzecznikiem ministra sprawiedliwości. Teraz jest posłem. W programie przypomniano, że nie został asystentem na wydziale prawa Uniwersytetu Gdańskiego. Twierdził, że z powodów politycznych. Jerzy Zajadło, prawnik z Uniwersytetu tłumaczył z kolei, że Kanthak był "mało kompetentny".

d1izae5

Zobacz też: Sędziowie protestują. "To jest PiS-owi na rękę"

Zapytany o największy autorytet w polityce, wskazał Lecha Kaczyńskiego, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Spośród żyjących polityków wskazał Zbigniewa Ziobrę.

Kaleta i Ozdoba podobni do Kanthaka?

30-letni Kaleta natomiast pracował w komisji weryfikacyjnej, teraz jest jej przewodniczącym, był rzecznikiem ministerstwa sprawiedliwości i wiceministrem w resorcie. Dla niego autorytetem jest Jarosław Kaczyński.

d1izae5

Ozdoba ma 28 lat. Był w Porozumieniu, ale przeszedł do Solidarnej Polski. Był doradcą w kancelarii premiera i rzecznikiem prasowym Patryka Jakiego. Mówił, że "nie będzie nigdy podważał zdania Jarosława Kaczyńskiego czy Zbigniewa Ziobry". Ma zostać wiceministrem klimatu.

Przeczyta również: Dziekan Paryskiej Rady Adwokackiej: To atak na wymiar sprawiedliwości

Zarówno Kanthak, jak i Kaleta oraz Ozdoba podpisali deklarację "nowego pokolenia w polityce" autorstwa Patryka Jakiego. Mowa w niej o sprzeciwie wobec ideologii LGBT, przyjmowania nielegalnych migrantów, a także podwyższenia podatków.

Źródło: TVN24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1izae5

Podziel się opinią

Share
d1izae5
d1izae5
Więcej tematów