Trwa ładowanie...
d2yu5fc

Jacek Ozdoba

Najnowsze informacje

Jacek Ozdoba to polski polityk związany z partią Solidarna Polska. Z wykształcenia jest prawnikiem. Doświadczenie zawodowe zdobył m.in. w kancelariach adwokackich. Pracował także jako urzędnik państwowy. Jacek Ozdoba w 2014 roku został wybrany jako najmłodszy radny Dzielnicy Mokotów miasta Warszawa. Od 2020 roku jest sekretarzem stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska.

1.6
(7 głosów)
Oceń:
d2yu5fc
Data urodzenia:

22.09.1991 (wiek: 32 lata)

Miejsce urodzenia:

Warszawa

Pochodzenie:

Polska

Partie:
East News
Źródło: East News, fot: JACEK DOMINSKI

Jacek Ozdoba urodził się 22 września 1991 roku w Warszawie. Polityk przed Solidarną Polską związany był z innymi partiami. W latach 2014-2017 z Polską Razem, a od 2017 do 2019 roku z Porozumieniem. Od 2019 roku Jacek Ozdoba jest posłem na Sejm IX kadencji.

Jacek Ozdoba: wykształcenie

Jacek Ozdoba uzyskał wyższe wykształcenie. Polityk ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jacek Ozdoba doświadczenie prawnicze zdobył, pracując w warszawskich kancelariach prawniczych. Jego kariera obrała jednak inny kierunek. Od 2014 roku zajął się polityką.

Jacek Ozdoba: działalność polityczna

W 2014 roku jako działacz Polski Razem Jacek Ozdoba uzyskał mandat radnego Warszawy z listy Prawa i Sprawiedliwości. W tym okresie samorządowiec był autorem największej liczby interpelacji w sprawie reprywatyzacji. Pełnił też funkcję sekretarza klubu PiS.

W latach 2014-2018 Jacek Ozdoba był członkiem kilku komisji: Ładu Przestrzennego i Ochrony Środowiska, a także Zdrowia, Pomocy Społecznej i Rodziny oraz Statutowej i Spraw Lokalnych. W 2018 roku Jacek Ozdoba uzyskał reelekcję. W wyborach samorządowych do Rady m.st. Warszawy startował jako lider okręgowej listy PiS. Otrzymał wtedy 8 628 głosów.

Jacek Ozdoba w 2015 roku startował w wyborach parlamentarnych do Sejmu. Nie udało mu się jednak zdobyć mandatu. W latach 2015-2018 był doradcą w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w rządach Beaty Szydło oraz Mateusza Morawieckiego.

W 2016 roku Jacek Ozdoba został powołany w skład Rady Głównej do Spraw Społecznej Readaptacji i Pomocy Skazanym. 2 lata później objął stanowisko rzecznika sztabu kandydata PiS na prezydenta m. st. Warszawy - Patryka Jakiego.

W swojej działalności samorządowej Jacek Ozdoba zaangażowany był m.in. w walkę z przestępczością oraz sprawy ochrony środowiska. Skupił się na uwzględnieniu polityki odpadowej oraz walki ze smogiem. W 2018 roku polityk prowadził zespół, który tworzył program do walki z zanieczyszczeniem powietrza, a także gospodarki odpadami komunalnymi.

Jacek Ozdoba zasiadał w radzie krajowej Polski Razem, a po jej przekształceniu (2017 rok) w zarządzie krajowym Porozumienia. Z tego ugrupowania polityk został wydalony w 2019 roku. Również w tym roku jako kandydat Solidarnej Polski Jacek Ozdoba wystartował w wyborach. Został posłem na Sejm IX kadencji z okręgu płockiego z listy PiS. Po tych wyborach Jacek Ozdoba przystąpił do Solidarnej Polski.

Polityk był członkiem kilku komisji sejmowych: Sprawiedliwości i Praw Człowieka, Ustawodawczej oraz Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Polityka w 2020 roku powołano na sekretarza stanu w Ministerstwie Klimatu, które w październiku tego samego roku zostało przekształcone w Ministerstwo Klimatu i Środowiska. W resorcie Jacek Ozdoba zajmuje się m.in. nadzorem nad Departamentem Gospodarki Odpadowej, Departamentem Ciepłownictwa, a także Departamentem Instrumentów Środowiskowych.

Do jego obowiązków w Ministerstwie Klimatu i Środowiska należy m.in. nadzorowanie nad Głównym Inspektorem Ochrony Środowiska oraz zwalczanie przestępczości środowiskowych.

Oprócz tego Jacek Ozdoba jest członkiem Komitetu Rady Ministrów do Spraw Cyfryzacji, Rady Infrastruktury Informacji Przestrzennej, a także Zespołu ds. Koordynowania i Monitorowania Wdrażania Rządowego Programu Przeciwdziałania Korupcji.

Jacek Ozdoba został zaliczony w 2021 roku przez "Dziennik Gazetę Prawną" do grona "50 najbardziej wpływowych prawników 2020 roku".

Jacek Ozdoba
Wykształcenie

Wyższe

Zawód

Prawnik

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yu5fc
d2yu5fc
d2yu5fc
Więcej tematów
d2yu5fc