Trwa ładowanie...
d3gdhra

Dominik Tarczyński

Najnowsze informacje
2.1
(87 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Lublin

Partie:
d3gdhra
Agencja Forum
Źródło: Agencja Forum, fot: Adam Chełstowski

Polityk, publicysta, działacz katolicki oraz poseł Prawa i Sprawiedliwości na Sejm VIII kadencji.

Dominik Tarczyński – informacje ogólne

Dominik Tarczyński urodził się w Lublinie w 1979 roku, tam ukończył prawo na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w 2006 roku. Był politykiem Solidarnej Polski, a od 2015 roku należy do partii PiS.

Działalność Dominika Tarczyńskiego

Działał jako publicysta "Gazety Polskiej", założył Stowarzyszenie Wspólnota Katolików Charyzmatycy, współpracował też z brytyjskim egzorcystą. Dominik Tarczyński to reżyser i producent filmu "Kolumbia – świadectwo dla świata" (2001), dokumentu katolickiego o sytuacji panującej w Kolumbii, który zdobył pierwszą nagrodę w kategorii filmów dokumentalnych podczas XVI edycji Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Filmów i Multimediów Niepokalanów.

Dominik Tarczyński znany jest ze swojej aktywności na platformie społecznościowej Twitter, gdzie dzieli się prywatnymi zdjęciami, a także jest autorem kontrowersyjnych wypowiedzi.

Dominik Tarczyński w świecie polityki

Dominik Tarczyński działał w Stowarzyszeniu "Polska Jest Najważniejsza" w ramach oddziału kieleckiego w 2010 roku, jednak szybko zrezygnował. Należał do Solidarnej Polski do 2014 roku, a w 2015 roku wystartował w wyborach do Sejmu z listy PiS, zdobywając mandat poselski i dołączając do partii.

Pod koniec 2015 roku Tarczyński dołączył do Delegacji Parlamentarnej RP do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. Należał też do Komisji ds. Unii Europejskiej, Komisji Łączności z Polakami za Granicą oraz Komisji Spraw Zagranicznych.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3gdhra
d3gdhra
d3gdhra
Więcej tematów
d3gdhra