Trwa ładowanie...
d3nqjjd

Michał Urbaniak (polityk)

Najnowsze informacje

Michał Urbaniak to polski polityk związany z partią Konfederacja Wolność i Niepodległość. Z zawodu jest przedsiębiorcą z branży IT. Michał Urbaniak jest także członkiem Młodzieży Wszechpolskiej i prezesem Ruchu Narodowego w okręgu Pomorskim.

2.3
(3 głosy)
Oceń:
d3nqjjd
Data urodzenia:

24.11.1990 (wiek: 33 lata)

Miejsce urodzenia:

Gdynia

Partie:
Rola:
East News
Źródło: East News, fot: Mateusz Grochocki

Michał Urbaniak urodził się 24 listopada 1990 roku w Gdyni. Od 2019 roku jest posłem na Sejm IX kadencji. O mandat ubiegał się z listy Konfederacji Wolność i Niepodległość.

Michał Urbaniak: wykształcenie polityka

Polityk uzyskał wyższe wykształcenie. Michał Urbaniak ukończył pierwszy stopień studiów (licencjat) na kierunku bezpieczeństwo narodowe na Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte.

Poseł jest również absolwentem podyplomowych studiów z zakresu zarządzania projektami w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni. Polityk z wykształcenia jest przedsiębiorcą i analitykiem w branży IT. Aktualnie zajmuje się on jednak działalnością polityczną. Jest posłem na Sejm IX kadencji.

Michał Urbaniak: działalność polityczna

Michał Urbaniak w 2009 roku wstąpił do Młodzieży Wszechpolskiej. Jest to polska organizacja młodzieżowa o charakterze nacjonalistycznym. W programie Młodzież Wszechpolska deklaruje "wychowywanie młodzieży w duchu narodowo-katolickim i narodowo-solidarnym".

W 2015 roku Michał Urbaniak dołączył do Ruchu Narodowego. Objął tam stanowisko prezesa w okręgu pomorskim.

W 2014 i 2018 roku polityk z list Ruchu Narodowego ubiegał się o mandat radnego sejmiku pomorskiego w wyborach samorządowych. Nie udało mu się zebrać odpowiedniej liczby głosów.

Bezskutecznie także starał się o mandat europosła w wyborach w 2019 roku z listy Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy.

Jednak w 2019 roku Michałowi Urbaniakowi udało się uzyskać w wyborach krajowych mandat posła na Sejm IX kadencji. Polityk wystartował z ramienia Konfederacji Wolność i Niepodległość w okręgu wyborczym nr 25 w Gdańsku. Urbaniak zdobył wtedy 14 918 głosów. Michał Urbaniak jest także jednym z 20 sekretarzy izby niższej parlamentu.

Michał Urbaniak (polityk)
Wykształcenie

Wyższe

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nqjjd
d3nqjjd
d3nqjjd
d3nqjjd
Więcej tematów
d3nqjjd