Trwa ładowanie...

Wybory 2020. Lewica zaprasza kluby parlamentarne do okrągłego stołu

- Zapraszamy do okrągłego stołu opozycji i koalicji - powiedział Krzysztof Gawkowski. Polityk Lewicy chce, by politycy wszystkich ugrupowań porozumieli się w sprawie organizacji wyborów prezydenckich.
Share
Wybory prezydenckie 2020. Lewica chce wypracowania wspólnego pomysłu na przeprowadzenie głosowania
Wybory prezydenckie 2020. Lewica chce wypracowania wspólnego pomysłu na przeprowadzenie głosowaniaŹródło: PAP
d4lrp0q

- Dzisiaj wychodzimy z inną propozycją. Zapraszamy do okrągłego stołu opozycji i koalicji - powiedział w niedzielę Krzysztof Gawkowski. Celem rozmów ma być ustalenie, jak należy przeprowadzić "konstytucyjne wybory". - Tak, by oddany głos był na pewno głosem na swojego kandydata i na pewno był dobrze policzony - zauważył.

Wszystkie kluby parlamentarne są zaproszone do spotkania w środę. - Chcemy, żeby głównym tematem były mądrze i w sposób konstytucyjny zorganizowane wybory - stwierdził Gawkowski. I uznał, że to "wyciągnięcie ręki do PiS i innych partii opozycyjnych".

Polityk podkreślił, że konferencja została zorganizowana przed Pałacem Prezydenckim, gdzie stoi okrągły stół. - Dajmy szansę, żeby w Polsce konstytucja była konstytucją, prawo było prawem - zaapelował.

d4lrp0q

Zobacz też: Wyborów 10 maja nie będzie. Kto kogo ograł?

Adrian Zandberg dodał, że należy przeciąć dyskusje dotyczące wyborów. - Powinniśmy zająć się rozwiązywaniem realnych ludzkich problemów - uznał. - Chcemy nie w gabinetach, tylko jawnie, porozmawiać o tym, jak przeprowadzić wybory (…) w sposób, który będzie do zaakceptowania dla wszystkich - zaznaczył.

Lewica chce również zmiany w świadczeniach, które otrzymują osoby tracące pracę.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4lrp0q

Podziel się opinią

Share
d4lrp0q
d4lrp0q
Więcej tematów