Trwa ładowanie...

Próbowali wyłudzić pieniądze metodą na policjanta. Wpadli, dzięki czujności 71-latki

Para oszustów, która wyłudziła od 65-letniej mieszkanki Zawiercia 49 tys. złotych wpadła przy próbie oszukania Bydgoszczanki. 71-letnia kobieta poproszona o przekazanie "policji" znacznej sumy pieniędzy. Niedoszła ofiara zachowała jednak czujność i doprowadziła do ujęcia naciągaczy.

Share
Próbowali wyłudzić pieniądze metodą na policjanta. Wpadli, dzięki czujności 71-latki
Źródło: Policja Śląska
d3thoat

O ofierze metody na policjanta pisaliśmy we wtorek. 65-letniej kobiecie polecono z Zawiercia - w ramach rzekomej współpracy przy próbie ujęcia przestępcy - umieścić w koszu na śmieci 49 tys. złotych. Oszuści byli na tyle przebiegli, że przekierowali połączenie z policją i potwierdzili autentyczność prowadzonych działań. Upewnili się także, że ich ofiara nie zaalarmuje pracowników banku przekonując, że mogą oni być w zmowie z przestępcą.

Tym razem jednak para oszustów miała mniej szczęścia. Na kolejną ofiarę wybrali 71-letnią Bydgoszczankę. Kobieta - podobnie jak poprzednio - miała umieścić oszczędności życia w ulicznym śmietniku. Oszuści przekonywali, że to próba zabezpieczenia przed spodziewanym włamaniem na jej konto bankowe. Szczęśliwie ofiara zachowała czujność i będąc już w banku poinformowała policję. Ta ujęła 25-latkę i jej 27-letniego wspólnika. Oboje znajdują się w areszcie.

d3thoat

Podziel się opinią

Share
d3thoat
d3thoat
Więcej tematów