Trwa ładowanie...
paweł kowal

Podkupywanie senatorów? Paweł Kowal: Nawet Ministerstwo Sprawiedliwości było w grze

Poseł Koalicji Obywatelskiej Paweł Kowal przyznał, że PiS do końca próbowało przeciągnąć senatorów opozycji na swoją stronę. - Słyszałem, że wczoraj wieczorem większość PiS-owska podkupywała senatorów na najważniejsze stanowiska. Już nie Ministerstwo Sportu, ale nawet Ministerstwo Sprawiedliwości było w grze - ujawnił Kowal.

Share
Podkupywanie senatorów? Paweł Kowal: Nawet Ministerstwo Sprawiedliwości było w grze
Źródło: East News
d2to7vm

Polityk PO Paweł Kowal mówił w TOK FM, że "te próby przekupstw były śmieszne, niefajne". - To patologia życia parlamentarnego - ocenił.

Wcześniej pojawiły się informacje, że PiS będzie chciało zdobyć większość w Senacie, proponując opozycyjnym senatorom miejsce w Ministerstwie Sportu. Zasugerował to prof. Waldemar Paruch z rządowego Centrum Analiz Strategicznych. - Nie jest to wykluczone. PiS będzie szukało rozwiązania w Senacie - mówił prof. Paruch, odpowiadając na pytanie, czy nieobsadzone stanowisko ministra sportu może trafić do senatora z opozycji.

Paweł Kowal podkreślił w rozmowie z TOK FM, że "szczęśliwie dla Polski, że Senat będzie w rękach opozycji". - To przywróci trochę powagi parlamentowi - dodał poseł Koalicji Obywatelskiej.

d2to7vm

Inauguracyjne posiedzenie Senatu odbędzie się we wtorek po południu. Senatorowie złożą wtedy ślubowanie i wybiorą marszałka.

Mateusz Morawiecki ma nowy rząd. Bartłomiej Sienkiewicz: "Kompletnie nieinteresujące"

Po jesiennych wyborach PiS ma w Senacie 48 przedstawicieli, KO - 43, PSL - 3, natomiast SLD - 2. Jest też czworo senatorów, którzy startowali jako kandydaci niezależni.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2to7vm

Podziel się opinią

Share
d2to7vm
d2to7vm
Więcej tematów