Trwa ładowanie...
d2ljoif

Nakło nad Notecią. Policja zatrzymała podejrzanych o zniszczenie drzwi do biura PiS

Policja zatrzymała 35-letnią kobietę i jej 34-letniego męża, którzy usłyszeli zarzut zniesławienia mogącego narazić na utratę zaufania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zawiadomienie o zniszczeniu drzwi złożył asystent posłów
Zawiadomienie o zniszczeniu drzwi złożył asystent posłów (Agencja Gazeta, Fot: Grzegorz Skowronek)
d2ljoif

Do zniszczenia drzwi do biura posła PiS Łukasza Schreibera i europosła Kosmy Złotowskiego doszło 1 stycznia. Poseł Schreiber i opublikował zdjęcia, na których można odczytać napisy: "Piotr Szczęsny zginął przez was!".

Jak informuje policja, zawiadomienie o zniszczeniu drzwi złożył asystent posłów. Analiza prawno-karna zebranych dowodów wykazała, że czyn wyczerpuje znamiona przestępstwa. Materiały z postępowania zostały przekazane do oceny do prokuratury.

d2ljoif

Do zatrzymania doszło w środę około godz. 18.30 w mieszkaniu małżeństwa w Nakle nad Notecią. Małżeństwo usłyszało zarzut zniesławienia mogącego narazić na utratę zaufania, za co grozi kara grzywny lub ograniczenia wolności.

W czwartek małżeństwo zostanie przesłuchane przez prokuratora. Będzie też rozpatrzony wniosek policji o zastosowanie wobec małżeństwa o dozór policyjny.

Był to jeden z kilku ataków na biura PiS w ciągu ostatnich miesięcy. W Warszawie ktoś zakleił zamki w drzwiach. W poprzednich miesiącach ktoś namalował napisy na drzwiach do biur PiS w Szczecinie i w Świętochłowicach na Śląsku. Do najgroźniejszej sytuacji doszło w Sycowie, gdzie napastnik oblał łatwopalną substancją drzwi do biura Beaty Kempy i je podpalił.

d2ljoif

Podziel się opinią

Share
d2ljoif
d2ljoif
Więcej tematów