Trwa ładowanie...

Nakło nad Notecią. Policja zatrzymała podejrzanych o zniszczenie drzwi do biura PiS

Policja zatrzymała 35-letnią kobietę i jej 34-letniego męża, którzy usłyszeli zarzut zniesławienia mogącego narazić na utratę zaufania.

Nakło nad Notecią. Policja zatrzymała podejrzanych o zniszczenie drzwi do biura PiSŹródło: Agencja Gazeta, fot: Grzegorz Skowronek
d33vrjq
d33vrjq

Do zniszczenia drzwi do biura posła PiS Łukasza Schreibera i europosła Kosmy Złotowskiego doszło 1 stycznia. Poseł Schreiber i opublikował zdjęcia, na których można odczytać napisy: "Piotr Szczęsny zginął przez was!".

Jak informuje policja, zawiadomienie o zniszczeniu drzwi złożył asystent posłów. Analiza prawno-karna zebranych dowodów wykazała, że czyn wyczerpuje znamiona przestępstwa. Materiały z postępowania zostały przekazane do oceny do prokuratury.

Do zatrzymania doszło w środę około godz. 18.30 w mieszkaniu małżeństwa w Nakle nad Notecią. Małżeństwo usłyszało zarzut zniesławienia mogącego narazić na utratę zaufania, za co grozi kara grzywny lub ograniczenia wolności.

d33vrjq

W czwartek małżeństwo zostanie przesłuchane przez prokuratora. Będzie też rozpatrzony wniosek policji o zastosowanie wobec małżeństwa o dozór policyjny.

Był to jeden z kilku ataków na biura PiS w ciągu ostatnich miesięcy. W Warszawie ktoś zakleił zamki w drzwiach. W poprzednich miesiącach ktoś namalował napisy na drzwiach do biur PiS w Szczecinie i w Świętochłowicach na Śląsku. Do najgroźniejszej sytuacji doszło w Sycowie, gdzie napastnik oblał łatwopalną substancją drzwi do biura Beaty Kempy i je podpalił.

d33vrjq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33vrjq
Więcej tematów