Trwa ładowanie...

Zdewastowali biuro PiS. Policja wyjaśnia sprawę

Nieznani sprawcy oblali farbą drzwi wejściowe do biura Prawa i Sprawiedliwości w Świętochłowicach (woj. śląskie). Na drzwiach pojawiły się też obraźliwe napisy, takie jak ZOMO czy PZPR.

Zdewastowali biuro PiS. Policja wyjaśnia sprawęŹródło: iStock.com
d4lfydu

W momencie zdarzenia w lokalu nie było żadnego z pracowników biura PiS. - Farba jest jeszcze świeża i nie zdążyła zaschnąć, więc musiało się to wydarzyć nad ranem - mówi w rozmowie z TVP pełnomocniczka PiS w Świętochłowicach Janina Zięba. "To już kolejna taka sytuacja. W grudniu zeszłego roku na drzwiach tego samego biura szarym sprayem nieznany sprawca napisał 'Wolne media'" - dodaje TVP.

Biuro partii znajduje się w budynku komunalnym. Sprawca zniszczył więc własność miasta i podatników, a nie Prawa i Sprawiedliwości. Policja w Świętochłowicach wszczęła już postępowanie wyjaśniające w tej sprawie.

d4lfydu

W połowie października posłanka PiS Anna Sobecka poinformowała, że ktoś zaatakował jej biuro poselskie. Do lokalu miał wtargnąć agresywny mężczyzna. Jak relacjonowała posłanka, wykrzykiwał "ja zrobię z wami wszystkimi porządek, ja zrobię w końcu z tym wszystkim porządek". W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. - Dzisiejszy atak na moje biuro jest dowodem na to, do czego może doprowadzić mowa nienawiści oraz nieustannie podsycana niechęć do obecnej władzy - podkreślała Sobecka.

W styczniu czerwoną farbą oblano z kolei drzwi wejściowe oraz elewację szczecińskiego biura posłów PiS Joachima Brudzińskiego oraz Leszka Dobrzyńskiego. Jak twierdzili w rozmowie z WP, zdarzenie to było efektem "nagonki opozycji na partię rządzącą".

d4lfydu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lfydu
Więcej tematów