Trwa ładowanie...

Atak na biuro poselskie posłanki PiS Anny Sobeckiej. "Zrobię z wami porządek"

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Anna Sobecka poinformowała, że do jej biura poselskiego w Toruniu wtargnął agresywny napastnik. Interweniować musiał ochroniarz, na miejscu pojawiła się również policja.

Atak na biuro poselskie posłanki PiS Anny Sobeckiej. "Zrobię z wami porządek"Źródło: PAP, fot: Tytus Żmijewski
d1qi2me
d1qi2me

Anna Sobecka po południu wydała komunikat w sprawie ataku. Przypomniała w nim, że 19 października minęła siódma rocznica zabójstwa w łódzkiej siedzibie PiS działacza Marka Rosiaka. Z kolei w piątek do biura poselskiego Sobeckiej, które mieści się w Toruniu, miał wtargnąć agresywny mężczyzna.

Jak relacjonuje posłanka PiS, napastnik wykrzykiwał "ja zrobię z wami wszystkimi porządek, ja zrobię w końcu z tym wszystkim porządek". W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. Zdaniem Sobeckiej, "dzięki zachowaniu spokoju oraz niezwłocznej interwencji ochroniarza". Na miejsce szybko przyjechała też policja.

"Szanowni Państwo, dzisiejszy atak na moje biuro poselskie jest dowodem na to, do czego może doprowadzić mowa nienawiści oraz nieustannie podsycana niechęć do obecnej władzy. Dlatego apeluję o spokój i rozwagę w dyskusjach społeczno-politycznych. Niech będą oparte na merytorycznych przesłankach, a nie podjudzaniu i szczuciu przeciwko sobie nawzajem. Głęboko wierzę, że gdy w publicznej dyskusji przestanie się bazować na najniższych odczuciach i emocjach nigdy więcej nie będziemy musieli przeżywać tragicznych wydarzeń sprzed siedmiu lat” - napisała w swoim oświadczeniu posłanka PiS.

Źródło: WP, Wprost, Twitter

d1qi2me
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qi2me
Więcej tematów