Trwa ładowanie...

Najnowszy sondaż prezydencki dla WP. Kto wygra w II turze?

Kampania wyborcza trwa. Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski starają się pozyskać głosy wyborców. Jak im to idzie? Kto wygrałby II turę wyborów, gdyby odbyły się one w tę niedzielę? Ile osób zdecydowałoby się pójść do lokali wyborczych? Na wszystkie te pytania odpowiada najnowszy sondaż prezydencki dla WP.

Najnowszy sondaż prezydencki dla WP. Kto wygra w II turze?Źródło: PAP
d341i85
d341i85

II tura wyborów prezydenckich odbędzie się za tydzień - 12 lipca. Kampania wciąż trwa. Jak zachowaliby się wyborcy, gdyby mieli głosować w tę niedzielę - 5 lipca? Na te pytania odpowiada sondaż pracowni IBRiS dla WP, który został zrealizowany w sobotę - 4 lipca.

Najnowszy sondaż prezydencki. II tura i wysoka frekwencja

Udział w wyborach zadeklarowało 65,4 proc. ankietowanych. To wynik o 3,4 pkt proc. wyższy niż w sondażu, który publikowaliśmy w wieczór wyborczy. "Zdecydowanie tak", na pytanie o udział w wyborach, odpowiedziało 58,5 proc. badanych, "raczej tak" - 6,9 proc.

Do urn nie pójdzie -jak wynika z sondażu - 31,9 proc. badanych ("zdecydowanie nie" odpowiedziało 5,9 proc. badanych, "raczej nie" - 26 proc.).

d341i85

"Nie wiem" lub "trudno powiedzieć" odpowiedziało 2,8 proc. badanych.

WP
Źródło: WP

Najnowszy sondaż prezydencki. Zwycięzca wciąż ten sam

Jak głosowaliby ankietowani? Na Rafała Trzaskowskiego oddałoby swój głos 47,2 proc. ankietowanych. W stosunku do wcześniejszego sondażu IBRiS dla WP, kandydat Koalicji Obywatelskiej stracił 0,9 pkt proc.

Głosowanie na Andrzeja Dudę zadeklarowało 45,9 proc. ankietowanych. W stosunku do wcześniejszego sondażu to wynik lepszy o 0,3 pkt proc.

Wzrósł od poprzedniego badania o 0,8 pkt. proc. odsetek osób, które nie zdecydowały jeszcze, na kogo oddadzą swój głos w II turze wyborów. Według najnowszego sondażu prezydenckiego IBRiS dla WP, takich wyborców może być 6,9 proc.

d341i85

Badanie przeprowadzono 4 lipca metodą CATI (wywiad wspomagany komputerowo - przyp. red.) na próbie 1100 Polaków posiadających prawo do głosowania.


Lubisz wygrywać? Zainwestuj w sprzęt sportowy i wystartuj w zawodach! Mniej zapłacisz dzięki zniżce ze strony decathlon kod rabatowy.

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne. Rozwój serwisu zależy od naszych czytelników. Wspierasz nas kupując produkty naszych partnerów po kliknięciu w linki zamieszczone w tekście.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d341i85
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d341i85
Więcej tematów