Trwa ładowanie...
d1z8p7h

Najnowszy sondaż prezydencki dla WP. Kto wygra w II turze?

Kampania wyborcza trwa. Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski starają się pozyskać głosy wyborców. Jak im to idzie? Kto wygrałby II turę wyborów, gdyby odbyły się one w tę niedzielę? Ile osób zdecydowałoby się pójść do lokali wyborczych? Na wszystkie te pytania odpowiada najnowszy sondaż prezydencki dla WP.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najnowszy sondaż prezydencki dla WP. Kto wygra w II turze?
Najnowszy sondaż prezydencki dla WP. Kto wygra w II turze? (PAP)
d1z8p7h

II tura wyborów prezydenckich odbędzie się za tydzień - 12 lipca. Kampania wciąż trwa. Jak zachowaliby się wyborcy, gdyby mieli głosować w tę niedzielę - 5 lipca? Na te pytania odpowiada sondaż pracowni IBRiS dla WP, który został zrealizowany w sobotę - 4 lipca.

Najnowszy sondaż prezydencki. II tura i wysoka frekwencja

Udział w wyborach zadeklarowało 65,4 proc. ankietowanych. To wynik o 3,4 pkt proc. wyższy niż w sondażu, który publikowaliśmy w wieczór wyborczy. "Zdecydowanie tak", na pytanie o udział w wyborach, odpowiedziało 58,5 proc. badanych, "raczej tak" - 6,9 proc.

d1z8p7h

Do urn nie pójdzie -jak wynika z sondażu - 31,9 proc. badanych ("zdecydowanie nie" odpowiedziało 5,9 proc. badanych, "raczej nie" - 26 proc.).

"Nie wiem" lub "trudno powiedzieć" odpowiedziało 2,8 proc. badanych.

  WP
(WP)

Najnowszy sondaż prezydencki. Zwycięzca wciąż ten sam

Jak głosowaliby ankietowani? Na Rafała Trzaskowskiego oddałoby swój głos 47,2 proc. ankietowanych. W stosunku do wcześniejszego sondażu IBRiS dla WP, kandydat Koalicji Obywatelskiej stracił 0,9 pkt proc.

d1z8p7h

Głosowanie na Andrzeja Dudę zadeklarowało 45,9 proc. ankietowanych. W stosunku do wcześniejszego sondażu to wynik lepszy o 0,3 pkt proc.

Wzrósł od poprzedniego badania o 0,8 pkt. proc. odsetek osób, które nie zdecydowały jeszcze, na kogo oddadzą swój głos w II turze wyborów. Według najnowszego sondażu prezydenckiego IBRiS dla WP, takich wyborców może być 6,9 proc.

Badanie przeprowadzono 4 lipca metodą CATI (wywiad wspomagany komputerowo - przyp. red.) na próbie 1100 Polaków posiadających prawo do głosowania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d1z8p7h

Podziel się opinią

Share
d1z8p7h
d1z8p7h
Więcej tematów