Trwa ładowanie...

Najnowszy sondaż prezydencki dla WP. Spora przewaga kandydata w II turze. Wysoki odsetek niezdecydowanych

To już pewne. Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski zmierzą się ze sobą w II turze wyborów prezydenckich. Który z nich może wyjść z niej zwycięsko? Wynik najnowszego sondażu prezydenckiego dla WP daje sporo do myślenia.

Share
Najnowszy sondaż prezydencki dla WP. Spora przewaga kandydata w II turze. Wysoki odsetek niezdecydowanych
Źródło: PAP, East News
d565jcb

Sondaż pracowni IBRiS dla WP został zrealizowany jeszcze przed ciszą wyborczą - w piątek 26 czerwca. Badanie przeprowadzono metodą CATI (wywiad wspomagany komputerowo - przyp. red.) na próbie 1100 Polaków posiadających prawo do głosowania.

Najnowszy sondaż prezydencki. II tura i wysoka różnica między kandydatami

To najnowszy sondaż prezydencki dotyczący II tury wyborów. Gdyby wybory miały odbyć się jutro, udział w nich wzięłoby około 62 proc. badanych. Do urn nie poszłoby 36,8 proc. ankietowanych. Co do swojego udziału nie zdecydowało 1,9 proc. respondentów.

d565jcb

Najnowszy sondaż prezydencki dotyczący II tury wyborów wygrywa Rafał Trzaskowski. Na prezydenta Warszawy swój głos oddałoby 48,1 proc. ankietowanych. W stosunku do wcześniejszego sondażu IBRiS dla WP, kandydat Koalicji Obywatelskiej zyskał 2,6 punktów procentowych.

Zobacz też: Wybory 2020. Jak głosować, żeby głos był ważny - PKW

Najnowszy sondaż prezydencki. II tura i wysoki odsetek niezdecydowanych

Drugie miejsce przypadłoby Andrzejowi Dudzie. Głos na urzędującego prezydenta oddałoby 45,6 proc. głosów. W stosunku do wcześniejszego sondażu to wynik gorszy o 0,3 proc. punktów procentowego.

To, co zasługuje na szczególną uwagę, to wysoki odsetek osób, które nie zdecydowały jeszcze, na kogo oddadzą swój głos w II turze wyborów. Według najnowszego sondażu prezydenckiego IBRiS dla WP, takich wyborców może być aż 6,1 proc.

WP
Źródło: WP, Fot: wp.pl

Najnowszy sondaż prezydencki. Wyniki wyborów prezydenckich 2020 exit poll

W niedzielę zakończyła się I tura wyborów prezydenckich. Według wyników sondażowych late poll za tvn24.pl wygrał ją Andrzej Duda. Urzędujący prezydent uzyskał 42,9 proc. głosów. Rafał Trzaskowski zdobył 30,3 proc. głosów. Trzecie miejsce przypadło Szymonowi Hołowni, który uzyskał 14 proc. głosów.

d565jcb

Poza podium znaleźli się: Krzysztof Bosak (6,9 proc.), Robert Biedroń (2,5 proc.), Władysław Kosiniak-Kamysz (2,5 proc.), Stanisław Żółtek (0,3 proc.), Waldemar Witkowski (0,3 proc.), Paweł Tanajno (0,3 proc.), Marek Jakubiak (0,2 proc.) oraz Mirosław Piotrowski (0,1 proc.).

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d565jcb

Podziel się opinią

Share
d565jcb
d565jcb
Więcej tematów