Trwa ładowanie...

Nadchodzi rekonstrukcja rządu. Szefernaker: "Będzie wiele młodych osób"

PiS musi znaleźć następców ministrów, którzy wyjadą do Brukseli. Ale na tym zmiany w rządzie mają się nie kończyć. Wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker zdradził, że roszady nastąpią również wśród wiceministrów. Tam przybyć ma młodych polityków.
Share
Zmienić się mają nie tylko ministrowie, ale też wiceministrowie
Zmienić się mają nie tylko ministrowie, ale też wiceministrowie Źródło: PAP, Fot: Rafał Guz
d26j7zr

Pewne jest, że pusty fotel zostawi po sobie wicepremier Beata Szydło, szefowa MEN Anna Zalewska, szef MSWiA Joachim Brudziński i minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Poza tym do Brukseli pojadą m.in. dwie rzeczniczki, czyli Joanna Kopcińska i Beata Mazurek.

Rekonstrukcja na dniach

Skład nowego rządu mamy poznać w najbliższych dniach. Wśród kandydatów na posadę szefa MSWiA wymienia się Pawła Szefernakera. Na antenie RMF FM stwierdził, że to dla niego "duże wyróżnienie". - Myślę, że w polityce ważna jest cierpliwość, pokora. Potrzebni są dziś w rządzie ludzie doświadczeni, którzy maja doświadczenie polityczne - dodał.

d26j7zr

Czytaj też: Rekonstrukcja rządu "przykryje" Tuska. PiS: "Przypadkowa zbieżność dat..."

Przyznał, że w rządzie pojawią się doświadczeni politycy. Tacy, którzy zbierali doświadczenia i w PiS, i wcześniej w Porozumieniu Centrum. Jednak w rządzie mają pojawić się także nowi wiceministrowie. - Rekonstrukcja będzie także obejmowała wiceministrów i tam będzie wiele młodych osób - potwierdzał wiceszef MSWiA.

Czytaj też: Rekonstrukcja rządu. Suski: przyjadą osoby kompetentne

Do resortów mają dołączać 30 i 40-latkowie. - W tej drużynie trzeba połączyć doświadczenie z młodością i myślę, że to dobry przepis, na to jak rządzić - skwitował Szefernaker. Nie chciał jednak zdradzać konkretnych nazwisk, które oficjalnie podać ma premier Mateusz Morawiecki.

Źródło: RMF FM

d26j7zr

Podziel się opinią

Share
d26j7zr
d26j7zr
Więcej tematów