Trwa ładowanie...
d1ydahn

Beata Mazurek

Najnowsze informacje
2.2
(85 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Ostrów Mazowiecka

Partie:
d1ydahn
PAP Baza Zdjęć Archiwum
Źródło: PAP Baza Zdjęć Archiwum

Beata Mazurek pochodzi z Ostrowi Mazowieckiej, urodziła się 19 października 1967 roku, jest politykiem i urzędnikiem, posłanką oraz, od 2016 roku, rzecznikiem prasowym Prawa i Sprawiedliwości.

Beata Mazurek – wykształcenie

Beata Mazurek uczyła się w warszawskim liceum, ukończyła studia wyższe na kierunku socjologia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w 1991 roku, a następnie skończyła studia podyplomowe z zarządzania w administracyjnego i w samorządzie terytorialnym w lubelskiej WSPiA. Beata Mazurek odbyła też studia z europejskiej administracji rządowej i samorządowej (Wyższa Szkoła Humanistyczna w Pułtusku), a także brała udział w kursach i szkoleniach z negocjacji i pozyskiwania środków finansowych z Unii Europejskiej.

Beata Mazurek – praca zawodowa

Beata Mazurek w pracy zawodowej przez kilkanaście lat zajmowała się polityką społeczną – przewodniczyła miejskiej społecznej radzie ds. osób niepełnosprawnych w Chełmie, chełmskim M.O.P.S. i Wojewódzkim Urzędzie Pracy, także w zespole przedszkolnym "Razem" i w delegaturze urzędu wojewódzkiego w Chełmie.

Beata Mazurek – działalność społeczna

Podczas pracy w radzie zajmującej się osóbami niepełnosprawnymi Beata Mazurek była współautorką programu, który miał działać na rzecz wyrównania szans społeczności osób niepełnosprawnych; była inicjatorką i koordynatorką kampanii parkingowej. Beata Mazurek jest wiceprzewodniczącą „Civitas Christiana”, katolickiego stowarzyszenia, które koordynuje chełmski Tydzień Kultury Chrześcijańskiej.

Beata Mazurek – działalność polityczna

Beata Mazurek brała udział w wyborach do rady miasta Chełm w 2002 roku. Kandydowała też do Parlamentu Europejskiego w 2004 i 2014 roku z listy Prawa i Sprawiedliwości. Otrzymała mandat poselski w wyborach parlamentarny w latach: 2005, 2007, 2011, 2015. Beata Mazurek była członkiem Komisji Pracy, Komisji do Spraw Unii Europejskiej, a także Komisji Nadzwyczajnej zajmującej się zmianami w kodyfikacjach. Pod koniec 2015 roku Beata Mazurek objęła stanowisko rzecznika prasowego Klubu Parlamentarnego PiS, a pod koniec 2016 roku została rzecznikiem PiS (w miejsce Elżbiety Witek).

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ydahn
d1ydahn
d1ydahn
Więcej tematów
d1ydahn