Trwa ładowanie...
d3b2ry0

Koronawirus w Polsce. Tomasz Grodzki: dziurawą tarczę chcemy zamienić na solidną tamę antykryzysową

- Teraz cały wysiłek potrzebny jest do powstrzymania koronawirusa - powiedział na konferencji prasowej prof. Tomasz Grodzki, marszałek Senatu. Zaapelował również do posłów o jak najszybsze przyjęcie poprawek Senatu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Tomasz Grodzki: dziurawą tarczę chcemy zamienić na solidną tamę antykryzysową
Koronawirus w Polsce. Tomasz Grodzki: dziurawą tarczę chcemy zamienić na solidną tamę antykryzysową (PAP, Fot: Piotr Nowak)
d3b2ry0

- Senat będzie stał po stronie Polek i Polaków, Senat będzie dbał, aby nikt nie stracił pracy i bezpieczeństwo każdego zostało zachowane - powiedział Grodzki podczas wspólnej konferencji z wicemarszałkami Senatu: Gabrielą Morawską-Stanecką i Michałem Kamińskim, a także senatorem Krzysztofem Kwiatkowskim.

- Niedoskonałą i dziurawą tarczę chcemy zamienić na lepszą, solidną, prawdziwą tamę, która zatrzyma rozlewanie pandemii i towarzyszące jej negatywne zjawiska - mówił marszałek, zapowiadając popołudniowe posiedzenie izby wyższej.

Dodał, że "z medycznego punktu widzenia każdy Polak ma prawo sprawdzić, czy nie jest bezobjawowym nosicielem". - Chcemy, aby każdy pracownik służby zdrowia, co tydzień mógł sprawdzić, czy nie jest zakażony - mówił Grodzki.

d3b2ry0

- Musimy zadbać też o tych wszystkich pracowników, którzy stykają się z ogromną liczbą osób, na przykład o kasjerów - powiedział.

Zobacz też: Szachy polityczne prezesa PiS. "Czas przestać o nich myśleć"

Śledź na żywo: Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje - relacja

- Apeluję do marszałek Sejmu Elżbiety Witek, aby zwołała natychmiast posiedzenie Sejmu, a do posłów, aby przyjęli nasze poprawki - mówił prof. Tomasz Grodzki, podkreślając, że chodzi o "zamianę nieskutecznej tarczy na solidną tamę przeciw kryzysowi".

d3b2ry0

Koronawirus w Polsce. "Trzeba te przepisy usnąć"

Marszałek Senatu dodał, że Senat z całą pewnością usunie z pakietu rządowego pakietu zmian wszystkich zapisów, które nie są związane z walką z pandemią koronawirusa.

- Odrzucimy to co, w tej Tarczy jest najbardziej oburzające, czyli próbę zmieniania polskiego ustroju pod pozorem walki z koronawirusem - mówił Michał Kamiński. - To nie jest miejsce, aby w tym projekcie, zamieszczać przepisy związane ze sprawami wyborczymi. To nie to miejsce, to nie ta pora. Trzeba te przepisy usnąć - dodał senator Krzysztof Kwiatkowski,

Przypomnijmy: podczas przedpołudniowych obrad komisji Senatu opozycja, która ma większość w tej izbie, przygotowała aż 1,8 tys. poprawek do specustawy o tarczy antykryzysowej. Jednak to prace komisji, senator Koalicji Obywatelskiej Adam Szejnfeld uspokaja, że zgłoszone zostaną tylko te najważniejsze.

d3b2ry0

Koronawirus w Polsce i na świecie. Mapa zagrożenia

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje aktualną sytuację na świecie. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

d3b2ry0

Podziel się opinią

Share

d3b2ry0

d3b2ry0
Więcej tematów