Trwa ładowanie...
d2pg4qx

Anna Grodzka

Najnowsze informacje
3.1
(15 głosów)
Oceń:
Partie:

Twój Ruch (2013-2014, członek)

d2pg4qx
WP.PL nie jest potrzebna zgoda na wykorzystanie wizerunku.
Źródło: WP.PL nie jest potrzebna zgoda na wykorzystanie wizerunku., fot: WP.PL

Polska polityk, przedsiębiorczyni, działaczka społeczna, posłanka na Sejm VII kadencji ur. 16 marca 1954 w Otwocku jako Krzysztof Bogdan Bęgowski.

Anna Grodzka jest z wykształcenia psychologiem. W czasach PRL działała w Zrzeszeniu Studentów Polskich.

Działalność polityczna Anny Grodzkiej w Partii Janusza Palikota

Polityczną karierę rozpoczęła od działalności w Socjaldemokracji Rzeczpospolitej Polskiej, a następnie związała się z Sojuszem Lewicy Demokratycznej. W wyborach parlamentarnych 1997 bezskutecznie próbowała uzyskać mandat poselski. Z SLD oficjalnie usunięta w roku 2011. W wyborach do sejmu 2011 wystartowała z listy wyborczej Ruchu Palikota. Zdobyła blisko 20 tysięcy głosów poparcia w okręgu krakowskim i zasiadła w ławach poselskich.
W roku 2012 oficjalnie przystąpiła do partii Janusza Palikota, a rok później została działaczką Twojego Ruchu.

Anna Grodzka w Partii Zielonych

W 2014 zmieniła barwy partyjne i wstąpiła do ugrupowania Partia Zielonych. W roku 2015 zarejestrowała swój komitet wyborczy w wyborach prezydenckich, jednak nie udało jej się zebrać 100 tysięcy podpisów, niezbędnych do oficjalnego zarejestrowania kandydatury.

Anna Grodzka jest osobą transseksualną - urodziła się jako Krzysztof Bęgowski. Przeszła operację zmiany płci w Bangkoku. Jest pierwszą osobą transseksualną w Europie, która zasiadła w ławach parlamentarnych.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2pg4qx
d2pg4qx
d2pg4qx
Więcej tematów
d2pg4qx