Trwa ładowanie...
Wanda Nowicka zostaje na stanowisku wicemarszałka - relacja na żywo

Wanda Nowicka zostaje na stanowisku wicemarszałka - relacja na żywo

Janusz Palikot po posiedzeniu Klubu Palikota ocenił, że "jest bardzo zdziwiony postawą Wandy Nowickiej". Dodał, że odbyła się bardzo burzliwa rozmowa z Nowicką, która deklarowała chęć pozostania w klubie. - Po dłuższym namyśle klub uznał, że musi to jeszcze przemyśleć - powiedział Palikot. Nie wiadomo, kiedy decyzja zapadnie. - Nowicka zawiodła nasze zaufanie - dodał lider Ruchu Palikota.

Share
d2k6rhd

Palikot rekomendował klubowi usunięcie Nowickiej z klubu RP w związku z tym, że nie złożyła rezygnacji z funkcji wicemarszałka sejmu, po tym, jak sejm nie odwołał jej z tego stanowiska.

- Klub uznał, że musimy to jeszcze przemyśleć, oczekujemy od Wandy Nowickiej sprecyzowania warunków tej współpracy - oświadczył lider RP. Zastrzegł, że on sam żałuje, że Nowicka nie została usunięta z klubu.

d2k6rhd

Piotr Bauć z Ruchu Palikota powiedział przed posiedzeniem klubu RP, że nie ma żadnych sądów kapturowych w ich ruchu. Udał się do gabinetu wicemarszałek Wandy Nowickiej, żeby zaprosić ją na posiedzenie klubu, gdzie podjęta została decyzja o jej losie w klubie RP.

Prawdopodobnie decyzja klubu jest za pozostaniem Wandy Nowickiej w jej szeregach, co jest bardzo zaskakujące po ostrych wypowiedziach Janusza Palikota w tej sprawie.

Wicemarszałek sejmu Wanda Nowicka pozostała na stanowisku wicemarszałka sejmu. Tak zdecydowała większość posłów. W sejmie odbyło się posiedzenie ws. zmian personalnych w Prezydium Sejmu. Po głosowaniu Janusz Palikot powiedział, że jest rozgoryczony postawą Nowickiej. - Ona zniszczyła samą siebie, gdyż pokazała, że zależy jej na "stołku".

Stwierdził też, że paradoksalnie jest to sukces Ruchu Palikota, gdyż przed rokiem posłowie głosowali za jej odwołaniem ze względu na jej radykalne poglądy ws. aborcji. Teraz natomiast poparli jej pozostanie na stanowisku wicemarszałka.

d2k6rhd

Sejm nie odwołał poseł Wandy Nowickiej ze stanowiska wicemarszałka sejmu. W sumie głosowało 303 posłów. Za było 45 posłów, przeciw 245, a 13 się wstrzymało.

Po głosowaniu Wanda Nowicka wyszła na trybunę i zapowiedziała, że nie zamierza ustępować. Jak dodała, przez ostatnie dwa tygodnie czuła się potraktowana instrumentalnie i nie czuła się winna stawianych jej zarzutów. Ruch Palikota wycofał jej rekomendację po tym jak okazało się, że wraz z innymi wicemarszałkami przyjęła premię. Ugrupowanie wystawiło też kandydaturę Anny Grodzkiej.

Wanda Nowicka podziękowała posłom za utrzymanie jej na stanowisku. Jej zdaniem, to utwierdza ją w przekonaniu, że nie było merytorycznych podstaw do składania rezygnacji. - To solidarność ponad podziałami partyjnymi - dodała Nowicka. I - jak zaznaczyła - czuje się reprezentantką kobiet, o których prawa walczy i tych, którzy wiedzą, że prawa kobiet są prawami człowieka. Nowicka zapewniła, że funkcję wicemarszałka będzie sprawować najlepiej jak potrafi.

Ruch Palikota cofnął rekomendację Wandzie Nowickiej po tym, jak okazało się, że przyjęła 40 tysięcy nagrody od Prezydium Sejmu. RP chciał, by na stanowisku wicemarszałka zastąpiła ją Anna Grodzka.

d2k6rhd

Podziel się opinią

Share
d2k6rhd
d2k6rhd
Więcej tematów