Qaqwqwrqw

Korea Północna. Ruch wokół infrastruktury nuklearnej

Pjongjang zamierza wznowić testy rakietowe po fiasku rozmów Trump-Kim - donosi agencja Associated Press. Dowodem na odtwarzanie infrastruktury nuklearnej w Korei Północnej są meldunki agentów Seulu i zdjęcia satelitarne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kim Dzong Un i Donald Trump nie doszli do porozumienia w Hanoi
Kim Dzong Un i Donald Trump nie doszli do porozumienia w Hanoi (East News)
Qaqwqwrqw

Przypuszcza się, że Korea Północna przywraca działanie bazom rakiet o dalekim zasięgu po roku przerwy. Przywódca tego kraju Kim Dzong Un zawiesił wtedy program nuklearny w geście dobrej woli przed podjęciem rozmów pokojowych.

Te jednak zakończyły się fiaskiem. Choć w stolicy Wietnamu doszło do kolejnego spotkania Kima z Donaldem Trumpem, to nie przyniosły one spodziewanych postępów.

Odtwarzanie struktur

Qaqwqwrqw

Południowokoreański serwis specjalizujący się doniesieniach z Korei Północnej, dotarł do zdjęć satelitarnych, które potwierdzają aktywność w pobliżu niektórych struktur rakietowych. Na zdjęciach wykonanych 16 lutego i 2 marca widoczne są liczne zmiany.

Zobacz także: Donald Trump powinien dostać Pokojową Nagrodę Nobla?

Potwierdziły to doniesienia południowokoreańskich szpiegów. Zdaniem dyrektora narodowej agencji wywiadu Suh Hoona, to przygotowanie do wznowienia testów rakiet dalekiego zasięgu. Na wtorkowym briefingu południowokoreańscy parlamentarzyści nie potwierdzili jednak tych doniesień.

Qaqwqwrqw

Masz news, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw