ycipk-2gg9a0
ycipk-2gg9a0

Kinga Gajewska - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Kinga Gajewska jest posłanką PO do Sejmu VIII kadencji Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Podziel się
ycipk-2gg9a0

Kinga Gajewska to politolog i posłanka PO do Sejmu VIII kadencji, a także pasjonatka sportów motorowych, zdobywczyni tytułu drugiej wicemistrzyni Polski w motocrossie w 2013 roku.

Kinga Gajewska – informacje ogólne

Urodzona w1990 roku, Kinga Gajewska zdobyła wykształcenie politologiczne i zaangażowała się w politykę, działając jako samorządowiec i posłanka Platformy Obywatelskiej. Udzielała się też społecznie między innymi w ramach finałów WOŚP, prywatnie jest pasjonatką sportów motocyklowych.

Kinga Gajewska – wykształcenie

Kinga Gajewska pochodzi z Błoni, ukończyła liceum ogólnokształcące w Warszawie, a w 2014 roku studia magisterskie na Wydziale Dziennikarstwa i Nauko Politycznych, gdzie została doktorantką; podjęła też studia prawnicze na UW. Należała też do grona stypendystów Wolnego Uniwersytetu w Berlinie w latach 2011-2012.

ycipk-2gg9a0

Kinga Gajewska – działalność polityczna

W 2008 roku Kinga Gajewska wstąpiła w szeregi Platformy Obywatelskiej, działała w Stowarzyszeniu "Młodzi Demokraci" na stanowisku przewodniczącej, a w 2014 roku odbyła staż w nowojorskim przedstawicielstwie RP przy ONZ. Kandydowała w wyborach parlamentarnych do Sejmu VIII kadencji i zdobyła mandat poselski, dołączyła do Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, działała też w Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii. W 2016 roku Kinga Gajewska została wiceprzewodniczącą parlamentarnego zespołu ds. marihuany medycznej, a w 2017 roku zespołu zajmującego się sprawami motocyklistów i quadowców.

Kinga Gajewska – życie prywatne

Wśród zainteresowań Kingi Gajewskiej znajduje się sport – pasjonuje się ona motocrossem, w 2013 roku została drugą wicemistrzynią Polski w tej dyscyplinie, a rok później powołano ją do kadry narodowej. Wspiera kobiety uprawiające sporty motorowe między innymi poprzez działalność w Komisji ds. Kobiet w Polskim Związku Motorowym.

W 2016 roku mężem Kingi Gajewskiej został Piotr Płochocki. Rok później para zdecydowała się na rozwód.

ycipk-2gg9a0
Data urodzenia

22.07.1990

Miejsce urodzenia

Błonie

Profesja

polityk, politolog

Partie

PO - Platforma Obywatelska (od 2008 roku, posłanka od 2015 roku)

ycipk-2gg9a0
ycipk-2gg9a0