Trwa ładowanie...
d3ed2tc

Kielce. Wojewódzki Szpital Zespolony wprowadza całkowity zakaz odwiedzin. Chodzi m.in. o koronawirusa

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach wprowadził całkowity zakaz odwiedzin. Powód? Duża liczba zachorowań na różne infekcje oraz informacje dotyczące koronawirusa z Chin.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kielce. Wojewódzki Szpital Zespolony wprowadza całkowity zakaz odwiedzin
Kielce. Wojewódzki Szpital Zespolony wprowadza całkowity zakaz odwiedzin (iStock.com)
d3ed2tc

Zakaz obowiązuje we wszystkich oddziałach pediatrycznych, Klinice Położnictwa i Ginekologii oraz Neonatologii.

- W tyle głowy mamy koronawirus. Na oddziałach, gdzie mamy dzieci, chcemy maksymalnie wykluczyć możliwość rozprzestrzeniania się zarazków. Była to wspólna decyzja zespołu ds. epidemiologii. Wolimy dmuchać na zimne. Prawie co roku o tej porze wprowadzamy podobne ograniczenia, głównie z obawy przed grypą. Teraz podobnie zachorowań na grypę jest więcej, ale w tle jest również koronawirus - powiedział w rozmowie z PAP Bartosz Stemplewski, dyrektor WSZ.

Tam, gdzie hospitalizowani są dorośli pacjenci, możliwość odwiedzin została ograniczona do jednej osoby. Pojawił się również apel o przestrzeganie podstawowych środków ostrożności oraz zasad higieny. Chodzi o częste mycie rąk i niewchodzenie na oddziały w odzieży wierzchniej. Dyrektor wskazuje również na to, że do szpitala w ogóle nie powinny przychodzić osoby zainfekowane.

d3ed2tc

Zobacz też: Rosja poparła rezolucję Rady Europy ws. Polski. Fogiel: absolutne kuriozum

Warto przypomnieć, że w Kielcach służby sanitarne objęły nadzorem dwóch mężczyzn. Jeden wrócił właśnie z Wuhan, drugi – z Dubaju. Nie trafili jednak do szpitala i nie mają objawów choroby. Są w stałym kontakcie z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym.

Koronawirus z Chin? Najnowsze informacje

Rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego Jan Bondar potwierdził w rozmowie z WP, że w Gdańsku nie wzrosła liczba osób, które są poddawane obserwacji w celu wykluczenia u nich koronawirusa. - Nadal są to dwa przypadki - powiedział w środę wieczorem.

d3ed2tc

Tego samego dnia łódzkie pogotowie przewiozło do szpitala młodego mężczyznę, który kilka dni wcześniej wrócił do Polski z chińskiego Wuhan. Mężczyzna trafił na oddział zakaźny. Badana jest również Amerykanka, która po podróży do Azji od kilku dni przebywała w Polsce.

Tymczasem Najwyższa Izba Kontroli w trybie pilnym przeprowadzi kontrole. Mają one objąć "wszystkie kluczowe elementy systemu ochrony przed tego rodzaju zagrożeniami, a przeprowadzona zostanie w wytypowanych szpitalach, na lotniskach, w portach morskich, w jednostkach ratownictwa medycznego i stacjach sanepidu".

Chińska narodowa komisja zdrowia podała najnowszy bilans ofiar śmiertelnych koronawirusa, który wzrósł do 170. W ciągu dobry zmarło kolejne 38 osób. Wszystkie ofiary pochodziły z Chin. Jak wynika z danych komisji, w ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano również 1737 nowych przypadków zakażenia. Obecnie ilość osób zakażonych wynosi 7711.

Do tej pory przypadki zarażenia odnotowano m.in. w Tajlandii, Korei Południowej, Singapurze, Wietnamie, Japonii, a także USA, Kanadzie, Sri Lance, Arabii Saudyjskiej, Australii, Nepalu oraz Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Koronawirus dotarł również do Europy - chodzi o Niemcy, Francję i Finlandię.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ed2tc

Podziel się opinią

Share
d3ed2tc
d3ed2tc
Więcej tematów