Trwa ładowanie...
d4bdmvc

Huragan "Ciara" nad Europą. Setki odwołanych lotów

Huragan "Ciara" uderzył w Europę. Z wielu polskich miast odwołano loty do Wielkiej Brytanii, Niemiec i Holandii. Problemy mają też nasi rodacy na Wyspach. Brytyjskie lotniska są przepełnione, brakuje miejsc dla pasażerów czekających na polepszenie pogody.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Huragan "Ciara" nad Europą. Setki odwołanych lotów, w tym z Polski.
Pogoda. Huragan "Ciara" nad Europą. Setki odwołanych lotów, w tym z Polski. (zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl, Fot: aleksandra,FlightRadar24)
d4bdmvc

W Wielkiej Brytanii w związku z huraganem "Ciara" odwołano dziesiątki lotów, ograniczono ruch pociągów, wydano ostrzeżenia przed podtopieniami i przełożono imprezy sportowe.

Huragan "Ciara". Odwołane kilkadziesiąt lotów

Linie lotnicze British Airways oraz Virgin Atlantic odwołały kilkadziesiąt lotów z samych tylko londyńskich lotnisk: Luton, Heathrow i City. Problemy występują także w Birmingham i Manchesterze.

d4bdmvc

"Z powodu huraganu "Ciara" niektóre loty są opóźnione lub odwołane. Aby uzyskać najnowsze informacje na temat lotu, skontaktuj się z linią lotniczą" - informuje w mediach społecznościowych lotnisko Luton.

Zobacz też: Vera Jourova napisała o "zniszczeniu". Patryk Jaki odpowiedział

Jak podaje portal tvn24.pl, dużym ograniczeniom poddano także kursowanie promów, zarówno tych przez Morze Irlandzkie, jak i przez kanał La Manche.

d4bdmvc

Przepełnione jest większość lotnisk. Jak informuje jedna z czytelniczek, w o okolicy lotniska Luton nie ma już wolnych miejsc w hotelach. Ludzie śpią w poczekalniach oraz terminalach.

Huragan "Ciara" przybiera na sile. Czekający na wylot z Luton nie mają gdzie spać. zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl
Huragan "Ciara" przybiera na sile. Czekający na wylot z Luton nie mają gdzie spać.

CZEKASZ NA LOT? DAJ ZNAĆ NA DZIEJESIE.WP.PL!

W Internecie szeroko niesie się także nagranie, na którym widzimy jak samolot linii Wizz Air próbuje wylądować na lotnisku w Birmingham w Wielkiej Brytanii. Film jest przerażający. Maszyna wręcz spada znoszona na boki.

Liczbę odwołanych lotów z lotnisk położonych na terenie Wielkiej Brytanii aktualizuje serwis Flight Radar 24. Na godzinę 19.46 było ich ponad 1300.

Huragan "Ciara". Problemy w Niemczech

Problemy są też w Niemczech. Państwowe koleje Deutsche Bahn zawiesiły połączenia długodystansowe, a około 150 spośród 1200 zaplanowanych lotów do i z Frankfurtu, zostało odwołanych.

d4bdmvc

"Ze względu na obecną pogodę mogą wystąpić zakłócenia i odwołania lotów. Proszę poświęcić dodatkowy czas na podróż i sprawdzić status państwa lotu" - informuje na Twitterze lotnisko we Frankfurcie.

CZEKASZ NA LOT? DAJ ZNAĆ NA DZIEJESIE.WP.PL!

Huragan "Ciara". Odwołane loty z Polski

Huragan "Ciara" dotknął także polskie lotniska. Samoloty nie wyleciały w niedzielę z Warszawy, Wrocławia, Katowic oraz Krakowa.

d4bdmvc

Z lotniska im. Fryderyka Chopina w Warszawie nie wyleciały dziś trzy samoloty do Londynu. Władze lotniska przekazały, że odwołane loty to te polskich linii lotniczych LOT. Jeden start do Londynu który miał się odbyć w niedzielę, został przesunięty na poniedziałek (Wizz Air), o ile warunki pogodowe na to pozwolą.

Z kolei do Wrocławia nie przyleciały loty z Monachium oraz Frankfurtu. Odwołano też poniedziałkowe loty na tamte lotniska. Do Wrocławia nie przyleci także samolot linii KLM z Amsterdamu.

Problemy z odlotem miał lot linii Wizz Air startujący z lotniska Katowice-Pyrzowice. W związku z huraganem "Ciara" i problemami na lotnisku w Luton, przekierowano poranny lot z Katowic na lotnisko Stansted, a lot powrotny odwołano.

Lot na Luton z godziny 13 w niedzielę został przełożony na poniedziałek rano. W związku z prognozowanym silnym wiatrem lotnisko spodziewa się utrudnień także w poniedziałek.

d4bdmvc

Problem miał także lot z Wizz Air z Poznania do Luton. "Zawrócił do Duncaster, ale nie mógł wylądować, to samo w Manchesterze" - pisał na Twitterze jeden z internautów.

W Krakowie w niedzielę odwołano trzy loty: linii Ryanair z i do Londynu-Luton oraz Lufthansy do Frankfurtu. Jak tłumaczą władze lotniska, problemem nie są warunki na lotnisku Kraków-Balice. Odwołanie rejsów ma związek z trudną sytuacją pogodową w Europie.

"Nie dolecimy jutro do Strasburga na sesję Parlamentu Europejskiego. Odwołano liczne loty do i przez Niemcy" - napisał europoseł Witold Waszczykowski na Twitterze.

Wy również czekacie na swój lot i jesteście uwięzieni na lotnisku? Dajcie znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d4bdmvc

Podziel się opinią

Share

d4bdmvc

d4bdmvc
Więcej tematów