Trwa ładowanie...
d1dux0w

Drzewa przeszkadzały parafianom w Poznaniu. Po sprzeciwie nie zostaną wycięte

Mieszkaniec poznańskiego osiedla Kosmonautów złożył wniosek o wycinkę 9 drzew. Oficjalnie chodziło o bezpieczeństwo, ale proboszcz przyznał, że rośliny przeszkadzały przy różnych procesjach. Po nagłośnieniu sprawy petycję w obronie drzew podpisało blisko tysiąc osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Parafianie z kościoła pw. Aniołów Stróżów w Poznaniu domagali się wycinki drzew
Parafianie z kościoła pw. Aniołów Stróżów w Poznaniu domagali się wycinki drzew (maps.google.pl)
d1dux0w

Lokalny spór przybrał na sile w połowie stycznia. Wówczas mieszkaniec poznańskiego osiedla Kosmonautów złożył wniosek o wycinkę 9 drzew. Oficjalnie chodziło o względy bezpieczeństwa. Ktoś miał złamać żebro, inni się potykać, utrudnione miało być również przejście chodnikiem. Pod prośbą podpisało się również 60 osób, głównie parafian z kościoła pw. Aniołów Stróżów.

Kłopot pojawił się w momencie, gdy proboszcz udzielił wywiadu lokalnej telewizji WTK. Przyznał, że rośliny przeszkadzają w procesjach Bożego Ciała czy z okazji Wigilii Paschalnej. Sprawa została nagłośniona, a część mieszkańców osiedla zaczęło wyrażać sprzeciw. Rozpoczęła się burza. Administracja została zasypana opiniami, aby rośliny zostały.

Przeczytaj: Mężczyzna zmarł podczas wycinki drzewa

d1dux0w

Zaangażował się również poznański oddział partii Razem, osiedlowi radni i ekolodzy - podaje serwis tenpoznan.pl. W internecie pojawiła się petycja w obronie drzew. Podpisało ją blisko tysiąc osób. Władze osiedla Kosmonautów wsłuchały się w głosy w obronie roślin i poinformowały, że nie będą występować do Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta o zgodę na wycięcie drzew.

Przeczytaj również: Przydrożne drzewa jak miedza. Polacy podzieleni

Zobacz też: Biedroń o nieformalnych kontaktach z Szydło

Źródło: wtk.pl/petycjeonline.com/tenpoznan.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1dux0w

Podziel się opinią

Share

d1dux0w

d1dux0w
Więcej tematów