Trwa ładowanie...

Donald Trump rozkazał utworzyć... wojska kosmiczne. "To będzie coś!"

Donald Trump polecił Departamentowi Obrony utworzenie "sił kosmicznych" jako osobnego rodzaju wojsk armii amerykańskiej. - Nie wystarcza nam amerykańska obecność w kosmosie. Chcemy amerykańskiej dominacji - powiedział prezydent Stanów Zjednoczonych.
Share
Donald Trump bierze się za podbój kosmosu
Donald Trump bierze się za podbój kosmosuŹródło: East News, Fot: Associated Press
dt40o7t

Donald Trump nie przestaje zadziwiać. Po tym, jak obrażony wyjechał ze szczytu G7 i spotkał się z Kim Dzong-Unem, postanowił wziąć się za przestrzeń kosmiczną. Prezydent Stanów Zjednoczonych polecił Departamentowi Obrony utworzenie "sił kosmicznych" jako osobnego rodzaju wojsk armii amerykańskiej.

- To będzie szósta gałąź sił zbrojnych. To ważny komunikat. Będziemy mieć siły powietrzne i będziemy mieć siły kosmiczne. Osobne, ale równe. To będzie coś - powiedział Donald Trump, powierzając misję utworzenia nowego rodzaju sił gen. Joe Dunfordowi.

- Nie wystarcza nam amerykańska obecność w kosmosie. Chcemy amerykańskiej dominacji - powiedział prezydent Stanów Zjednoczonych przed posiedzeniem Narodowej Rady ds. Przestrzeni Kosmicznej USA. Utworzenie "sił kosmicznych" jako osobnego rodzaju wojsk armii amerykańskiej to jego zdaniem kluczowa w kontekście bezpieczeństwa narodowego decyzja.

dt40o7t

Zobacz też: Cimoszewicz w programie "Tłit": Jaki to skończony dureń

W przyszłym roku Amerykanie będą świętować 50 rocznicę lądowania na Księżycu. Członkiem ekipy Apollo 11, która wylądowała na powierzchni Srebrnego Globu był Buzz Aldrin, obecny podczas przemówienia Trumpa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dt40o7t

Podziel się opinią

Share
dt40o7t
dt40o7t
Więcej tematów