Trwa ładowanie...
d1e6gzh

Czy zawierciański szpital zatruwał okolicę? Ścieki lądowały w ogródkach działkowych

Prawdopodobnie od 4 lat, na teren ogródków działkowych w Zawierciu (woj. śląskie), były wylewane ścieki z pobliskiego szpitala. Po zgłoszeniach pracowników, przeprowadzono wizję lokalną.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czy zawierciański szpital zatruwał okolicę? Ścieki lądowały w ogródkach działkowych
(WP, Fot: Zenon Kubiak)
d1e6gzh

Okazało się, że prawdopodobnie z powodu niesprawnej pompy i braku odpowiednich chemikaliów, ścieki zamiast do kanalizacji miejskiej, były wylewane na łąkę przy szpitalu.

Marek Walewski, pełniący obowiązki dyrektora szpitala w Zawierciu potwierdził, że był możliwy wyciek do otoczenia, ale badania nie wskazały zagrożenia. Jednak sprawie będzie się przyglądał.

Jak udało się się dowiedzieć, na trop wpadli sami pracownicy szpitala, którzy wznowili zakup substancji do oczyszczania ścieków medycznych. Jest to niezbędny element procesu utylizacji, przed wyprowadzeniem nieczystości ze szpitala do kanalizacji miejskiej.

d1e6gzh

Sytuacja wyszła na jaw dopiero po 4 latach, a za nieprawidłowości odpowiedzialne jest byłe kierownictwo szpitala. Teraz trwa postępowanie wyjaśniające. Jeśli będzie potrzeba, interweniować ma magistrat.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1e6gzh

Podziel się opinią

Share

d1e6gzh

d1e6gzh
Więcej tematów