Trwa ładowanie...

Były polski konsul w Norwegii Sławomir Kowalski w nowej roli

Były konsul RP w Norwegii z nową funkcją. Sławomir Kowalski dostał nominację na funkcję zastępcy dyrektora w Departamencie Współpracy z Polonią i Polakami za granicą.

Były polski konsul w Norwegii Sławomir Kowalski w nowej roliŹródło: East News
davanj9
davanj9

O polskim konsulu zrobiło się głośno, gdy norweskie władze uznały Sławomira Kowalskiego za persona non grata.

Został wydalony przez norweskie MSZ w styczniu. Decyzja podyktowana była "niezgodną z rolą dyplomaty działalnością w kilku sprawach, w tym jego niewłaściwym zachowaniem wobec funkcjonariuszy publicznych".

Polski konsul tymczasem bardzo aktywnie wywiązywał się ze swojej roli. Dbał o przestrzeganie praw Polaków, walczył z brutalnym odbieraniem im dzieci.

Nowa rola byłego konsula

"Jego wiedza i doświadczenie będzie nadal dobrze służyć" - napisał na swoim koncie na Twitterze wiceminister MSZ Szymon Szynkowski.

davanj9

Poinformował, że wręczył Sławomirowi Kowalskiemu, byłemu konsulowi RP w Norwegi nominację na funkcję zastępcy dyrektora w Departamencie Współpracy z Polonią i Polakami za granicą.

Wcześniej minister sprawiedliwości odznaczył konsula Sławomira Kowalskiego medalem Zasłużony dla Wymiaru Sprawiedliwości. - Należy się mu bardziej niż komukolwiek innemu - podkreślił Zbigniew Ziobro.

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Wiesz coś więcej na temat tego zdarzenia? Prześlij nam informację, zdjęcie lub wideo przez dziejesie.wp.pl

davanj9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
davanj9
Więcej tematów