ycipk-3dt1ff

Zbigniew Ziobro odznaczył wydalonego z Norwegii konsula

Minister sprawiedliwości odznaczył konsula Sławomira Kowalskiego medalem Zasłużony dla Wymiaru Sprawiedliwości. - Należy się mu bardziej niż komukolwiek innemu - podkreślił Zbigniew Ziobro. Dyplomata walczący m.in. o prawa polskich dzieci niedawno został wydalony z Norwegii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stanisław Kowalski podczas odbierania medalu podkreślił, że to nie on najbardziej pomagał polskim rodzinom
Stanisław Kowalski podczas odbierania medalu podkreślił, że to nie on najbardziej pomagał polskim rodzinom (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
ycipk-3dt1ff

- Urząd, działając często bezwzględnie, w tle którego widać duże interesy ekonomicznie, odbiera bezdusznie dzieci i nie widzi w tym większych problemów, że te dzieci trafiają do innych rodzin zastępczych - mówił podczas uroczystości Zbigniew Ziobro.

Minister sprawiedliwości we wtorek uhonorował medalem Zasłużony dla Wymiaru Sprawiedliwości byłego konsula RP w Norwegii Sławomira Kowalskiego. - Wielokrotnie wyciągał pomocną dłoń do polskich rodzin, które znajdowały się w strasznym dramacie - podkreślił Ziobro.

I dodał, że "dzięki jego pomocy w bardzo wielu wypadkach udało się odzyskać polskie dzieci". Minister uznał, że nagroda "należy się mu bardziej niż komukolwiek innemu".

ycipk-3dt1ff

Sławomir Kowalski walczył z odbieraniem dzieci polskim rodzinom

- Bardzo dziękuję za to wyróżnienie, które przyjmuję z wielką wdzięcznością i odbieram je jako wyróżnienie nie tylko dla mnie - powiedział Kowalski. Dyplomata podkreślił, że "najlepszym i najpełniejszym wsparciem dla tych, którzy walczyli o odzyskanie swoich dzieci" byli inni rodzice.

W styczniu norweskie MSZ poinformowało, że Kowalski zostaje wydalony z kraju. Było to podyktowane "niezgodną z rolą dyplomaty działalnością konsula w kilku sprawach konsularnych, w tym jego niewłaściwym zachowaniem wobec funkcjonariuszy publicznych".

ycipk-3dt1ff

Szczególnie głośnym echem odbiła się sytuacja z wizyty dyplomaty u dzieci odbieranych polskim rodzicom przez Urząd ds. Ochrony Dzieci czyli tzw. Barnevernet. Urzędnicy twierdzili, że konsul był agresywny. Na miejsce wezwano policję. Funkcjonariusze wypchnęli go z siedziby urzędu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3dt1ff
ycipk-3dt1ff