Trwa ładowanie...
dg8odzp

Bochenek odpiera "atak" dziennikarzy: PO obiecywała przyjąć każdą liczbę uchodźców

Rzecznik rządu Kopacz mówił, że Polska jest gotowa przyjąć każdą liczbę uchodźców - powtarzał w Sejmie rzecznik rządu Rafał Bochenek. Dziennikarze zarzucili mu kłamstwo. Ale fakty są nieubłagane - tak właśnie było.
Share
Rzecznik rządu Rafał Bochenek
Rzecznik rządu Rafał BochenekŹródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
dg8odzp

Premier Beata Szydło jasno mówiła na forum Unii Europejskiej, że problem migracji powinien być rozwiązywany poza granicami Unii i że polski rząd nigdy nie zgodzi się na to, by Komisja Europejska odgórnie narzucała nam jakiekolwiek kwoty uchodźców - zwrócił się do dziennikarzy w Sejmie rzecznik rządu Rafał Bochenek, po czym w otoczeniu kamer ruszył do biura PO, by wręczyć "przesyłkę" Grzegorzowi Schetynie. Koperta zawierała dokumenty, które miały świadczyć o tym, jaką politykę w sprawie uchodźców prowadzi rząd Beaty Szydło.

Jak dodał, stanowisko rządu stoi w opozycji do tego, co mówiła przez lata Platforma Obywatelska, która "bezwzględnie i w sposób bardzo otwarty godziła się z polityką KE, z polityką UE, która bardzo jasno chciała narzucić kwoty uchodźców poszczególnym państwom członkowskim". Według niego, PO deklarowała w sposób otwarty między innymi, "iż przyjmie de facto każdą liczbę imigrantów, nie biorąc pod uwagę kwestii bezpieczeństwa".

"Jesteśmy przygotowani na każdą liczbę uchodźców"

Dziennikarze tłumnie ruszyli za Bochenkiem, zarzucając mu, że mówi nieprawdę, bo PO - jak podkreślali - mówiła o przyjęciu 12 tys. uchodźców. Ale internet nie zapomina obietnic polityków.

dg8odzp

- Jako kraj jesteśmy przygotowani na każdą liczbę uchodźców. Chodzi o to, żeby podział uchodźców w Europie był sprawiedliwy. Weźmiemy na klatę wszystkie decyzje, które podejmiemy ws. uchodźców – mówił we wrześniu w Kontrwywiadzie RMF FM rzecznik rządu Cezary Tomczyk. Dodawał, że 12 tys. uchodźców, które ma przyjąć Polska to "podział sprawiedliwy".

Premier Ewa Kopacz mówiła w 2015 r., że "jesteśmy gotowi zrobić więcej. Przyjmiemy więcej niż 2 tys. osób". - Zastrzegamy sobie pełną kontrolę nad procesem weryfikacji przybyłych, aby być pewnym, że nie żywią wobec kraju, który ich przyjmuje, złych intencji - dodała.

O tym, że PO nie jest za przyjęciem uchodźców mówił dzienikarzowi TVP Info Grzegorz Schetyna.

dg8odzp

Podziel się opinią

Share
dg8odzp
dg8odzp
Więcej tematów