Trwa ładowanie...
d5wkfa3

Andrzej Duda - program wyborczy na wybory 2020. Co oferuje wyborcom?

Andrzej Duda przygotowuje się do II tury wyborów prezydenckich 2020. Jaki ma program wyborczy obecny prezydent? Jakie postulaty jego programu są najważniejsze?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda - program wyborczy. Wybory prezydenckie 2020 - II tura
Andrzej Duda - program wyborczy. Wybory prezydenckie 2020 - II tura (PAP, Fot: PAP/Artur Reszko, Artur Reszko)
d5wkfa3

Wybory 2020. Andrzej Duda zmierzy sie z Rafałem Trzaskowskim. Jaki ma program wyborczy?

Andrzej Duda zmierzy się w niedzielę 12 lipca podczas II tury wyborów z Rafałem Trzaskowskim, kandydatem opozycji na prezydenta Polski.

Jaki jest program wyborczy Andrzeja Dudy? Wybory prezydenckie 2020

"Polska to nasz wspólny dom. Jako jego mieszkańcy chcemy, by był on opoką chroniącą nas w czasie burzy. Chcemy, by zapewniał nam bezpieczeństwo, które pozwala patrzeć w przyszłość z nadzieją i optymizmem. Bezpieczny dom musi mieć solidną konstrukcję i twardy fundament. Tym fundamentem winna być równość wszystkich wobec prawa, a filarami - praca i rodzina" - zwrócił się do swoich wyborców Andrzej Duda, przedstawiając swój program wyborczy na wybory 2020.

d5wkfa3

Andrzej Duda. Program wyborczy na wybory 2020. Jakie deklaracje programowe składa obecny prezydent?

- Wsparcie dla rodzin - to pierwszy i najważniejszy punkt programu wyborczego Andrzeja Dudy. "Polacy muszą mieć pewność, że programy społeczne, które stały się częścią ich domowych budżetów, będą nadal wypłacane" - podkreśla kandydat na prezydenta RP. Przykłądem wsparcia dla rodzin jest zaproponowany przez Andrzeja Dudę bon turystyczny 500 plus na każde dziecko.
- Silna gospodarka i utrzymanie miejsc pracy - Polska potrzebuje planu, by uchronić się przed skutkami kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa. "Jestem gotów wykorzystać swoje doświadczenie w drugiej kadencji mojej prezydentury".
- Dodatek Solidarnościowy na czas epidemii dla osób, które straciły pracę przez koronawirusa.
- Rozwój Funduszu Medycznego - dodatkowe 3 mld zł będą przeznaczone na leczenie onkologiczne oraz chorób rzadkich nie tylko w Polsce, ale również za granicą. "Ludzie, którzy zostali doświadczeni życiowymi tragediami, nie powinni prosić o pieniądze. Państwo powinno wspierać ich pieniędzmi z tego właśnie funduszu" - podkreśla prezydent Andrzej Duda, który walczy o kolejną kadencję.
- Produkt Polski i skuteczna dyplomacja ekonomiczna.
- Rozwój wsi i przeciwdziałanie niedoborowi wody - ochrona rolników i przeciwdziałąnie suszy.
- Bezpieczeństwo i niezależność. "Głęboko wierzę, że dzięki rozbudowie gazoportu oraz budowie gazociągu Baltic-Pipe, podczas mojej kolejnej kadencji, Polacy po raz pierwszy w historii uniezależnią się od dostaw gazu ziemnego z Rosji" - zaznacza Andrzej Duda. Dodaje też, że dzięki inicjatywie Trójmorza, Polska stała się ważnym partnerem dla Stanów Zjednoczonych w regionie, odgrywa też coraz większą rolę w Unii Europejskiej.
- Prawda historyczna i wizerunek Polski, przywracanie narodowej dumy.

Andrzej Duda, urzędujący prezydent, w I turze wyborów prezydenckich, 28 czerwca 2020 zdobył 43,5 proc. głosów. Za kilka dni dowiemy się, ile osób zagłosuje na niego w II turze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d5wkfa3

Podziel się opinią

Share
d5wkfa3
d5wkfa3
Więcej tematów