Trwa ładowanie...

Ziobro chce uchylenia immunitetu Grodzkiego. Jest wniosek

Zbigniew Ziobro złożył w Senacie kolejny wniosek w sprawie Tomasza Grodzkiego. Prokurator Generalny chce, by senatorowie wyrazili zgodę na uchylenie immunitetu marszałka z Koalicji Obywatelskiej.

Share
Ziobro chce uchylenia immunitetu Grodzkiego. Jest wniosek Ziobro chce uchylenia immunitetu Grodzkiego. Jest wniosek Fot: Jakub Kaminski
d2t4ma9

To już kolejny wniosek w tej sprawie. Po raz pierwszy o wyrażenia zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej marszałka Senatu prokuratura wnioskowała już w marcu.

Podkreślono wtedy, że wniosek dotyczy "podejrzenia przyjęcia korzyści majątkowych od pacjentów lub ich bliskich w czasie, gdy Grodzki był dyrektorem szpitala specjalistycznego w Szczecinie i ordynatorem tamtejszego Oddziału Chirurgii Klatki Piersiowej".

"Jak wynika z ustaleń postępowania, korzyści majątkowe w postaci pieniędzy w złotówkach i dolarach – w wysokości od 1,5 tys. do 7 tys. zł – lekarz przyjmował w kopertach. W zamian zobowiązywał się do osobistego przeprowadzenia operacji lub ich szybkiego wykonania, a także do zapewnienia dobrej opieki lekarskiej. Tomasz Grodzki usłyszeć ma cztery zarzuty przyjęcia korzyści majątkowych – w latach 2006, 2009 i 2012 roku" - podała prokuratura.

d2t4ma9

Zobacz też: Kurski ponad prawem? Wiceszef tłumaczy prezesa TVP

W kwietniu Senat odesłał przysłane pismo, wzywając prokuraturę do uzupełnienia braków formalnych. Uzupełniony wniosek Prokuratura Krajowa przesłała jeszcze w tym samym miesiącu.

d2t4ma9

Prokuratura Krajowa utrzymuje, że decyzja ta została podjęta mimo uzupełnienia wskazanych przez Kancelarię Senatu braków formalnych.

Oskarżenia wobec Grodzkiego. Marszałek Senatu zaprzecza

Marszałek Tomasz Grodzki niejednokrotnie zaprzeczał pojawiającym się zarzutom korupcyjnym, tłumacząc, że nie mają one podstaw. - Nigdy nie uzależniałem żadnej operacji od wpłaty jakiejkolwiek łapówki na moją rzecz - mówił Grodzki w grudniu 2019 r.

Źródło: PAP

d2t4ma9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2t4ma9
d2t4ma9
Więcej tematów