Trwa ładowanie...
d22idyf

Wybory prezydenckie 2020. Robert Biedroń ma wsparcie partnera. "Mój mąż..."

Wybory prezydenckie zbliżają się wielkimi krokami i kampania się rozpędza. Na ogromne wsparcie może liczyć jeden z kandydatów - Robert Biedroń. Jego partner Krzysztof Śmiszek mówi wprost: "Mój mąż zmierzy się z Dudą w drugiej turze".
Share
Wybory prezydenckie 2020. Krzysztof Śmiszek wspiera "męża"
Wybory prezydenckie 2020. Krzysztof Śmiszek wspiera "męża"Źródło: Forum
d22idyf

Razem są od 18 lat. Krzysztof Śmiszek mocno wierzy w swojego partnera. Uważa, że Robert Biedroń ma duże szanse w wyborach prezydenckich. "Robert potrafi walczyć, jest otwarty, z przytupem wygrał w wybory w Słupsku, dostał się do Parlamentu Europejskiego i doprowadził do tego, że lewica znów jest w Sejmie" – powiedział poseł Lewicy w "Super Expressie".

Uważa, że to właśnie Biedroń jest zagrożeniem dla ponownej prezydentury Andrzeja Dudy. "Mój mąż zmierzy się z Dudą w drugiej turze" - stwierdził.

d22idyf

Dziennik dotarł do wyników sondażu poparcie dla kandydatów, zleconego przez Lewicę. Ma z niego wynikać, że Biedroń może liczyć na 12 proc. Przed nim są Małgorzata Kidawa-Błońska z wynikiem 23 proc. i Andrzej Duda z 45 proc.

Robert Biedroń kandydatem Nowej Lewicy

19 stycznia ma też odbyć się wspólna konwencja ugrupowań współtworzących Lewicę. Jak zapowiedział Włodzimierz Czarzasty na antenie TOK FM, Robert Biedroń będzie właśnie kandydatem na prezydenta partii o nazwie Nowa Lewica, która miała powstać w wyniku fuzji SLD i Wiosny. - Partia będzie miała dwójkę przewodniczących - powiedział szef SLD.

Burza wokół Krzysztofa Śmiszka

Niedawno jeszcze polityk partii Wiosna Krzysztof Śmiszek rozpętał prawdziwą burzę. Stworzył hasztag #Śmiszek 2020 i zapowiedział, że będzie pochłonięty obowiązkami przynajmniej do maja. Zaczęto się zastanawiać, czy sam postanowił kandydować w wyborach prezydenckich.

Postanowił jednak przeciąć spekulacje. - Będę jedną z osób ze ścisłego sztabu kandydata. Sam nie będę kandydował - powiedział poseł Lewicy. W rozmowie z portalem Gazeta.pl tłumaczył, że jego wpis został potraktowany bardzo poważnie i słusznie, bo sam też bardzo poważnie traktuje zobowiązanie wobec 44 tys. wyborców. Wyjaśnił jednak, że chodziło mu o ciężką pracę w parlamencie a nie o kandydowanie.

d22idyf

Podziel się opinią

Share
d22idyf
d22idyf
Więcej tematów