Trwa ładowanie...
d2tazha

Wybory prezydenckie 2020. Nieoficjalnie: Robert Biedroń ma szefową sztabu wyborczego

Hanna Gill-Piątek to osoba, którą Robert Biedroń chce mieć na czele sztabu w wyborach prezydenckich 2020 - donosi nieoficjalnie PAP. Kampania kandydata Lewicy ma wystartować w 19 stycznia w Słupsku. Tego samego dnia mają powstać zręby Nowej Lewicy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory prezydenckie 2020. Hanna Gill-Piątek ma być szefową sztabu wyborczego Roberta Biedronia
Wybory prezydenckie 2020. Hanna Gill-Piątek ma być szefową sztabu wyborczego Roberta Biedronia (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d2tazha

Hanna Gill-Piątek to posłanka Lewicy, która dostała się do Sejmu z łódzkiego okręgu wyborczego. Przez 8 lat była związana z Partią Zieloni, a po powstaniu Wiosny została jej koordynatorką w Łodzi. Gill-Piątek zasiada też w komisjach finansów publicznych i infrastruktury.

Jak dowiedziała się Polska Agencja Prasowa, w środę Robert Biedroń ogłosi ją szefową swojego sztabu na wybory prezydenckie 2020. Kampania kandydata Lewicy ma wystartować 19 stycznia w Słupsku. "To miejsce dla Roberta bardzo symboliczne (...) Wracamy do korzeni Roberta i prosto ze Słupska ruszamy z nim w objazd kraju" - powiedział PAP bliski współpracownik Biedronia.

Wybory prezydenckie 2020. Nieoficjalnie: Robert Biedroń ma szefową sztabu wyborczego

Gill-Piątek działa jako miejska aktywistka w Kongresie Ruchów Miejskich, jest ekspertką od rewitalizacji miast i członkinią rady programowej Kongresu Kobiet. Publikuje m.in. w lewicowej "Krytyce Politycznej".

d2tazha

Zobacz też: Robert Biedroń kandydatem na prezydenta. Reakcja Szymona Hołowni

19 stycznia ma też odbyć się wspólna konwencja ugrupowań współtworzących Lewicę. Jak zapowiedział Włodzimierz Czarzasty na antenie TOK FM, Robert Biedroń będzie właśnie kandydatem na prezydenta partii o nazwie Nowa Lewica, która miała powstać w wyniku fuzji SLD i Wiosny. - Partia będzie miała dwójkę przewodniczących - powiedział szef SLD.

Robert Biedroń w poniedziałek uzyskał poparcie Rady Krajowej Lewicy Razem. Dzień później jako kandydata na prezydenta wskazali go członkowie Zarządu Krajowego SLD. W sobotę głos w tej sprawie zabierze Rada Krajowa Wiosny.

d2tazha

Czytaj też: SLD rekomenduje Roberta Biedronia na prezydenta. "Są geje na świecie, mecenasie"
Robert Biedroń kandydatem Lewicy na prezydenta. Ekspert: To przybliża reelekcję Dudy

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2tazha

Podziel się opinią

Share

d2tazha

d2tazha
Więcej tematów