Trwa ładowanie...

Wybory prezydenckie 2020. Krzysztof Śmiszek sugeruje, że będzie kandydatem

Wybory prezydenckie. Krzysztof Śmiszek ma być jednym z kandydatów. Sugeruje to zarówno on sam, jak i jego koledzy oraz partner. Tworzy hasztag #Śmiszek 2020 i zapowiada, że będzie pochłonięty obowiązkami przynajmniej do maja.
Share
Krzysztof Śmiszek napisał, że jest coś, co "pochłonie go przynajmniej do maja"
Krzysztof Śmiszek napisał, że jest coś, co "pochłonie go przynajmniej do maja"Źródło: PAP, Fot: Marcin Obara
d4ldgut

Andrzej Duda w najbliższych wyborach o fotel prezydenta powalczy między innymi z Małgorzatą Kidawą-Błońską i Szymonem Hołownią. Obecna głowa państwa będzie miała jednak więcej rywali, którzy się jeszcze jednak nie ujawnili. Polityk Wiosny Krzysztof Śmiszek zasugerował, że będzie jednym z konkurentów.

Ta sugestia to hasztag, który zamieścił we wpisie w mediach społecznościowych, w którym złożył noworoczne życzenia. "Życzę wszystkim dzisiaj dużo uśmiechu, bo jaki pierwszy dzień taki cały nowy rok! #Śmiszek2020” - napisał.

To, że Śmiszek ma być kandydatem w wyborach prezydenckich, sugerują również komentarze. Robert Biedroń, prywatnie partner Śmiszka stwierdził: "Doczekaliśmy się!". "No i jest news!" - zaznaczył z kolei Krzysztof Gawkowski, przewodniczący klubu parlamentarnego Lewicy, udostępniając post Śmiszka.

d4ldgut

Zobacz też: Co jeśli Andrzej Duda przegra? "Rozpisanie wcześniejszych wyborów"

Wcześniej Śmiszek dokonał podsumowania roku, w którym czytamy: "Pierwsza niespodzianka już za kilka dni. To będzie coś, co z pewnością pochłonie mnie całkowicie przez najbliższe miesiące. Przynajmniej do maja. Ale teraz cicho sza" - podkreślił.

d4ldgut

Wybory prezydenckie. Jednak nie Biedroń?

Przypomnijmy, że na początku listopada tajemniczy wpis sugerujący start w wyborach prezydenckich zamieścił Robert Biedroń. "Yes, we can... but, can I? If u know what I mean. Hasłem wyżej w 2008 roku swoją kampanię zainaugurował 44. Prezydent USA Barack Obama. Gotowy do działania" - napisał. W rozmowie z WP Śmiszek tłumaczył, że ten post Biedronia nie był ogłoszeniem jego startu w wyborach.

Przeczytaj również: Burza wokół Roberta Biedronia. Ogłosił się kandydatem na prezydenta, a miał czekać na Włodka i Adriana

Wybory prezydenckie odbędą się kwietniu lub w maju 2020. Zarządzi je marszałek Sejmu na początku roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4ldgut

Podziel się opinią

Share
d4ldgut
d4ldgut
Więcej tematów