Trwa ładowanie...
d3133w0

Wybory prezydenckie 2020. Bardzo trudna II tura Dudy. Badanie

Największe szanse na pokonanie Andrzeja Dudy w drugiej turze wyborów prezydenckich ma Małgorzata Kidawa-Błońska - wynika z nowego badania. Do wiosennego głosowania jednak jeszcze długa kampania i wszystko może się zmienić.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej Duda (PAP, Fot: Wojtek Jargiło)
d3133w0

Prawie połowa naszych rodaków w badaniu Instytutu Pollster dla "Super Expressu" wskazało, że to Małgorzata Kidawa-Błońska ma największe szanse, aby w drugiej turze wyborów prezydenckich zwyciężyć w walce z Andrzejem Dudą. Taki pojedynek zapowiadają też ostatnie sondaże poparcia dla kandydatów.

Kto znalazł się na kolejnych miejscach? Co piąty ankietowany uważa, że z prezydentem Andrzejem Dudą drugą turę wygrać może Władysław Kosiniak-Kamysz, lider Polskiego Stronnictwa Ludowego. Podobną liczbę głosów otrzymał kandydat niezależny Szymon Hołownia.

Co dziesiąta osoba postawiła na kandydata Lewicy Roberta Biedronia, a stawkę - z kilkuprocentowym poparciem - zamyka Krzysztof Bosak z Konfederacji.

d3133w0

Zobacz też: Polexit po brexicie? Małgorzata Kidawa-Błońska: powinniśmy brać to na poważnie

Wybory prezydenckie 2020. "Bardzo trudna II tura Dudy"

Zdaniem prof. Kazimierza Kika druga tura jest bardzo możliwa, a "awantury wokół sądownictwa nie służą Dudzie". Jego zdaniem to naturalne, że Polacy wskazali kandydatkę największej siły opozycyjnej w wobec partii, z której wywodzi się prezydent.

d3133w0

- W tym momencie kampanii jej szanse są niewielkie. Jednak, żeby Andrzej Duda wygrał wybory w II turze to musi wyjść poza elektorat PiS, a to może być dla obecnego prezydenta bardzo trudne – zaznacza politolog w rozmowie z "SE".

Badanie Instytutu Badań Pollster przeprowadzono w dniach 22-23 stycznia 2020 r. na próbie 1091 dorosłych Polaków.

Źródło: se.pl

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3133w0

Podziel się opinią

Share
d3133w0
d3133w0
Więcej tematów