Trwa ładowanie...
djc8ln7

Wybory parlamentarne 2019. Konfederacja wygrała z Wiadomościami TVP

Wiadomości TVP mają opublikować przeprosiny i sprostowanie - orzekł warszawski sąd. Pozew w trybie wyborczym przeciw nadawcy złożyła Konfederacja. Mimo przekroczenia 5 proc. w jednym z sondaży, nazwa komitetu nie pojawiła się materiale TVP.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory parlamentarne 2019. Konfederacja wygrała w sądzie z Wiadomościami TVP - ogłosił na Twitterze Robert Winnicki
Wybory parlamentarne 2019. Konfederacja wygrała w sądzie z Wiadomościami TVP - ogłosił na Twitterze Robert Winnicki (East News, Fot: PIOTR MOLECKI)
djc8ln7

Sąd nakazał Wiadomościom TVP opublikować przeprosiny i sprostowanie oraz rzetelny materiał na temat sondaży pokazujących, że Konfederacja wejdzie do Sejmu. Publiczny nadawca został pozwany przez przedstawicieli komitetu w trybie wyborczym.

Informację o postanowieniu sądu przekazał na Twitterze jeden z liderów Konfederacji - Robert Winnicki. Pogratulował też zespołowi prawnemu, który zajmował się pozwem.

Wybory parlamentarne 2019. Konfederacja wygrała w sądzie z Wiadomościami TVP

Do postanowienia odniósł się szef Wiadomości TVP Jarosław Olechowski. "Kuriozalny wyrok. Sędziowie kolejny raz angażują się w politykę." Olechowski stwierdził na Twitterze, że sąd nakazał sprostowania sondażu, które już się ukazało, a winny błędu został ukarany.

djc8ln7

Zamieścił też link do materiału Wiadomości TVP o sondażu dla "Super Expressu", w którym pada nazwa Konfederacji. Nie ma w nim jednak informacji, że dzień wcześniej ten sam sondaż zaprezentowano inaczej. "Towarzysz Olechowski złapany za rękę krzyczy... 'łap złodzieja!'" - skomentował Winnicki na Twitterze.

Czytaj też: Krzysztof Bosak oskarża TVP o kłamstwo ws. sondażu. Konfederacja straszy pozwem
Wybory parlamentarne 2019. PiS prowadzi w sondażach, ale ma o co drżeć

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

djc8ln7

Podziel się opinią

Share

djc8ln7

djc8ln7
Więcej tematów