Trwa ładowanie...

Wybory parlamentarne 2019. Chciał zostać prezydentem Warszawy. Do Sejmu wystartuje z Krakowa

Marek Jakubiak został liderem krakowskiej listy Bezpartyjnych Samorządowców w wyborach parlamentarnych 2019. - To miasto jest mi bliskie, mam tam swoje interesy biznesowe. Krakowianie będą mieli ze mnie pożytek - przekonuje.

Share
Wybory parlamentarne 2019. Chciał zostać prezydentem Warszawy. Do Sejmu wystartuje z Krakowa
Źródło: Forum, Fot: Andrzej Hulimka
dfea76m

Federacja dla Rzeczypospolitej poinformowała, że założyciel partii Marek Jakubiak został liderem krakowskiej listy Bezpartyjnych Samorządowców w wyborach parlamentarnych 2019. "W dalszym ciągu zbieramy podpisy potrzebne do rejestracji i udziału w wyborach. Wkrótce będziemy przedstawiać kandydatów i program" - poinformowano.

"Mówimy dość wojnie ideologicznej toczącej się w naszym kraju i skłócającej rodaków! Dlatego połączyliśmy siły z ludźmi, dla których liczą się fakty i rzeczy, które można i trzeba naprawiać. Służba zdrowia, rozdmuchana administracja, bezpieczeństwo narodowe, edukacja - to są rzeczy interesujące Polaków i którymi chcemy się zajmować w kolejnej kadencji Sejmu" - dodano.

Jakubiakowi ciężko było odpowiedzieć na pytanie, dlaczego zdecydował się na start z tej listy. - Głównie dlatego, że to drugie miasto w Polsce, a dla mnie charakterystyczne, że to przecież stolica - była, ale jednak. Mam tam też swoje interesy biznesowe, więc miasto jest mi bliskie. Krakowianie będą mieli ze mnie pożytek - tłumaczy w rozmowie z portalem wio.waw.pl.

dfea76m

Jakubiak urodził się w Warszawie. To poseł na Sejm z list Kukiz'15. Wówczas startował z Płocka, jednak opuścił ugrupowanie w listopadzie ub.r. Polityk w 2018 r. był również kandydatem na prezydenta stolicy. Zajął 4 miejsce na 14 kandydatów. Jest właścicielem grupy browarów regionalnych. Może także pokazać się pokaźnym majątkiem. Całościowy pakiet akcji przedsiębiorstwa wycenia się na 60 mln zł.

Zobacz także: Kosiniak-Kamysz na konwencji PSL: celujemy w dwucyfrowy wynik

Źródło: wio.waw.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dfea76m

Podziel się opinią

Share
dfea76m
dfea76m
Więcej tematów