Trwa ładowanie...

"Chłopie, ucz się traktorem jeździć!". Ostre spięcie między Tyszką a Jakubiakiem

Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15) zaatakował byłego posła tego ugrupowania Marka Jakubiaka. Zasugerował, że bardzo chciał przejść do PiS, ale go nie chcieli. Na reakcję Jakubiaka nie trzeba było długo czekać. "Tyszka, to wykracza poza twoje możliwości intelektualne. Ty, chłopie, ucz się traktorem jeździć!" - odparł.

Share
"Chłopie, ucz się traktorem jeździć!". Ostre spięcie między Tyszką a Jakubiakiem
Źródło: PAP, Fot: Paweł Supernak
dc05w1o

Słowa Stanisława Tyszki padły na antenie Polsat News. Wicemarszałek mówił o odchodzących z klubu posłach Kukiz'15 oraz "podkupowaniu" ich przez PiS. Wtedy padło nazwisko Jakubiaka. Tyszka stwierdził, że "nie odszedł do PiS, ale bardzo chciał" i że "to Prawo i Sprawiedliwość go nie chciało".

Reakcja Jakubiaka była błyskawiczna. "Tyszka, to wykracza poza twoje możliwości intelektualne. Ty, chłopie, ucz się traktorem jeździć!" - odpowiedział na Twitterze.

Przypomnijmy, w ubiegłym tygodniu liderzy: Kukiz'15 - Paweł Kukiz i PSL - Władysław Kosiniak-Kamysz podpisali porozumienie programowe o współpracy w wyborach do Sejmu. Kandydaci Kukiz'15 będą startować z list komitetu PSL-Koalicja Polska.

dc05w1o

Efekt? Po ogłoszeniu decyzji kilku posłów Kukiz'15 opuściło klub, m.in. Paweł Skutecki, Jerzy Kozłowski i Andrzej Maciejewski. Pojawiły się także głosy krytyczne w regionalnych strukturach Kukiz'15 oraz odejścia działaczy, w tym kilku liderów regionalnych ruchu.

Zobacz także: Burza wokół Marka Kuchcińskiego. Marszałek w ogniu krytyki liderki Platformy

Jak informowaliśmy w WP, Paweł Kukiz będzie "jedynką" na liście wyborczej w woj. opolskim. W rozmowie z "Faktem" ujawnił, że Jarosław Kaczyński oferował mu tekę wicepremiera, ale do ostatecznego porozumienia nie doszło, bo jego postulaty "nie zostały wysłuchane".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dc05w1o

Podziel się opinią

Share
dc05w1o
dc05w1o
Więcej tematów