Trwa ładowanie...
d1ybxgk

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Gdańsk – okręgi, listy wyborcze, kandydaci

Wybory do Parlamentu Europejskiego w Gdańsku skutkować będą wybraniem 3 europosłów z województwa pomorskiego. W mieście Gdańsk głosujemy w 198 obwodach w obrębie okręgu nr 1. Sprawdź, kto jest na listach wyborczych i jacy są kandydaci w Gdańsku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019 w Gdańsku to wyborczy okręg nr 1
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019 w Gdańsku to wyborczy okręg nr 1 (East News)
d1ybxgk

Wybory do Parlamentu Europejskiego w Gdańsku – okręgi

Podczas zbliżających się szybko wyborów europarlamentarnych Gdańsk stanowi okręg wyborczy nr 1, a w Polsce jest ich łącznie 13. W Parlamencie Europejskim region reprezentować będzie 3 wybranych europosłów, a nasz kraj 51.

Okręgowa Komisja Wyborcza województwa pomorskiego wykonuje zadania komisji rejonowej na następującym obszarze: miasta na prawach powiatu, czyli Gdańsk oraz Sopot, a także powiaty: gdański, kwidzyński, malborski, nowodworski, starogardzki, sztumski i tczewski. Rejonowa Komisja Wyborcza nr 1 mieści się w Słupsku. W mieście Gdańsk znajdziemy 198 obwodów wyborczych.

d1ybxgk

Wybory do Europarlamentu – listy wyborcze w Gdańsku i kandydaci (okręg nr 1)

Poniżej zestawienie kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego 2019 w Gdańsku, czyli listy wyborcze poszczególnych komitetów w okręgu nr 1. Na kogo głosować w Gdańsku podczas tegorocznych wyborów europarlamentarnych?

Komitet Wyborczy Konfederacja Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy – kandydaci w Gdańsku: lista nr 1

1. Mentzen Sławomir.
2. Urbaniak Michał (Ruch Narodowy).
3. Pruś Sylwester.
4. Brewiak Grażyna.
5. Stupkiewicz Magdalena.
6. Lipinska-Behrendt Martyna (Ruch Narodowy).
7. Świeczkowska Iwona.
8. Krzywkowski Marcin.
9. Draniewicz Karol.
10. Dziambor Artur.

d1ybxgk

Komitet Wyborczy Wiosna Roberta Biedronia – kandydaci w Gdańsku: lista nr 2

1. Maciejewska Beata (Wiosna Roberta Biedronia).
2. Rutka Marek (Wiosna Roberta Biedronia).
3. Biedroń Adriana.
4. Jarosz Maciej.
5. Graczyk Ewa.
6. Jasionek Henryk.
7. Ochocka Iwona.
8. Bylica Bartosz.
9. Szubińska Bożena (Ruch Odrodzenia Gospodarczego im. Edwarda Gierka).
10. Lamentowicz Wojciech.

Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni – kandydaci w Gdańsku: lista nr 3

1. Lewandowski Janusz (Platforma Obywatelska RP).
2. Adamowicz Magdalena (popierana przez Platforma Obywatelska RP).
3. Trawicki Krzysztof (Polskie Stronnictwo Ludowe).
4. Jachlewska Elżbieta (Inicjatywa Feministyczna).
5. Furgo Grzegorz (Platforma Obywatelska RP).
6. Lieder Ewa (Nowoczesna).
7. Popowska Magdalena (popierana przez Partia Zieloni).
8. Pietrzak Anna (Platforma Obywatelska RP).
9. Kalinowska Jolanta (Socjaldemokracja Polska).
10. Wałęsa Jarosław (Platforma Obywatelska RP).

d1ybxgk

Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość – kandydaci w Gdańsku: lista nr 4

1. Fotyga Anna (Prawo i Sprawiedliwość).
2. Sellin Jarosław (Prawo i Sprawiedliwość).
3. Sikora Danuta (Prawo i Sprawiedliwość).
4. Müller Piotr (Prawo i Sprawiedliwość).
5. Szymański Antoni.
6. Kurzelewska Arleta.
7. Białooka-Kostenecka Danuta (Prawo i Sprawiedliwość).
8. Rabenda Karol (Porozumienie Jarosława Gowina).
9. Demski Patryk (Prawo i Sprawiedliwość).
10. Łuczyk Mariusz (Prawo i Sprawiedliwość).

Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, RSS – kandydaci w Gdańsku: lista nr 5

1. Górska Anna (Partia Razem).
2. Kowalczuk Łukasz (Partia Razem).
3. Sobańska Joanna (Ruch Sprawiedliwość Społecznej).
4. Boniecki Łukasz (Partia Razem).
5. Haska Karolina (Partia Razem).
6. Szczepański Adam (Partia Razem).
7. Prussak Sara (Partia Razem).
8. Andrzejewski Szymon (Partia Razem).
9. Prusinowska Magdalena (Partia Razem).
10. Lubiewski Adam (Partia Razem).

d1ybxgk

Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz'15 – kandydaci w Gdańsku: lista nr 6

1. Kobylarz Andrzej.
2. Błaszczyk Anna.
3. Luty Jerzy.
4. Dudek Dorota.
5. Koss Alexander.
6. Pomirska Zofia (Prawica Rzeczypospolitej).
7. Rodziewicz-Klawińska Jolanta.
8. Piątkowska Andżelika.
9. Hamadyk Łukasz.
10. Klawiter Jan (Prawica Rzeczypospolitej).

Komitet Wyborczy Wyborców Polska Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski – kandydaci w Gdańsku: lista nr 7

1. Zborowski Maciej.
2. Knuth Maciej.
3. Janowicz Kamila.
4. Wiśniewski Radosław.
5. Pawełczak Barnaba.
6. Struk Anna.
7. Warda Małgorzata.
8. Makrenek Helena.
9. Domżalska Elżbieta.
10. Grajkowski Piotr.

Wybory do PE już w niedzielę 26 maja w godzinach 7.00 – 21.00, a cisza wyborcza w Polsce rozpocznie się dzień wcześniej.

d1ybxgk

Podziel się opinią

Share
d1ybxgk
d1ybxgk