Trwa ładowanie...
d1oe509
d1oe509
d1oe509
d1oe509

Beata Maciejewska

Najnowsze informacje
d1oe509
3.7
(15 głosów)
Oceń:
d1oe509
Beata Maciejewska startuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego z ramienia partii Wiosna
Facebook.com

Beata Maciejewska to liderka Wiosny Roberta Biedronia na Pomorzu. W Urzędzie Miasta Słupsk – jako zwolenniczka rozwiązań ekologicznych – przetarła szlak zielonym modernizatorom.

Beata Maciejewska – życiorys i wykształcenie

Beata Maciejewska ukończyła studia magisterskie z zakresu skandynawistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Pochodzi z Gdańska, uczęszczała do III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej w Gdyni, ale swoje życie związała ze Słupskiem.

W słupskim urzędzie miasta przez 4 lata był koordynatorką gabinetu prezydenta oraz pełnomocniczką ds. zrównoważonego rozwoju i zielonej modernizacji miasta. Na tę drugą, nowo utworzoną funkcję (pierwszą w Polsce) została powołana przez Roberta Biedronia. Była odpowiedzialna m.in. za opracowanie założeń Strategii Miasta Słupska do 2022 roku.

Beata Maciejewska od ponad 14 lat należy do zarządu Fundacji Przestrzenie Dialogu. Wcześniej, przez 5 lat, była prezeską zarządu Zielonego Instytutu – organizacji, która działa przede wszystkim w obszarze polityki klimatycznej i energetycznej, polityki rolnej i polityki rybołówstwa.

Dodatkowa dziedzina działalności Beaty Maciejewskiej to dziennikarstwo. W latach 2012-2015 była redaktorką naczelną magazynu "Zielone Miasto". Publikowała też w "Gazecie Wyborczej", "Przekroju" i "Newsweeku", gdzie ukazał się pierwszy w Polsce artykuł o mobbingu – jeden z najważniejszych tekstów Maciejewskiej.

Beata Maciejewska – Zieloni i Wiosna

Beata Maciejewska działalność społeczno-polityczną rozpoczynała jako członkini partii Zieloni. Była koordynatorką bałtyckiej sieci działającej w ramach Europejskiej Partii Zielonych. Obecnie należy do partii Wiosna i z jej ramienia kandyduje w wyborach do Parlamentu Europejskiego 2019. Jest "jedynką" w okręgu pomorskim.

d1oe509
d1oe509
d1oe509
d1oe509
Więcej tematów
d1oe509