Trwa ładowanie...
duwcrgx

Andrzej Kobylarz

Najnowsze informacje
5.0
(1 głos)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Gdańsk

Partie:
duwcrgx
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY

Andrzej Kobylarz urodził się 21 grudnia 1965 roku w Gdańsku. Pochodzi z Pruszcza Gdańskiego, ale osiadł w pobliskim Domachowie. Ma wykształcenie zawodowe. W młodości był emigrantem zarobkowym. Pracował w Stanach Zjednoczonych. Kierował również jednym z pomorskich klubów piłki nożnej.

Od 2007 roku jest prezesem zarządu, a od 2013 współwłaścicielem spółki Stocznia Elbląg. Przedsiębiorstwo to zajmuje się remontowaniem statków, a także importem i eksportem materiałów drogą rzeczną między Polską a obwodem kaliningradzkim.

Andrzej Kobylarz dwukrotnie bez skutku kandydował do rady gminy Trąbki Wielkie. W 2015 roku otrzymał pierwszą pozycję w swoim okręgu jako kandydat do Sejmu RP VIII kadencji z ramienia partii Kukiz’15. Udało mu się zdobyć mandat, a następnie dołączyć do sejmowej Komisji Żeglugi Morskiej i Śródlądowej oraz do Komisji Infrastruktury. Jest wiceprzewodniczącym Warmińsko-Mazurskiego Zespołu Parlamentarnego.

W wyborach do Parlamentu Europejskiego 2019 Andrzej Kobylarz ponownie został liderem ugrupowania Kukiz’15 na Pomorzu. Drugie miejsce na liście partii Pawła Kukiza w tym okręgu zajmuje Anna Błaszczyk.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
duwcrgx
duwcrgx
duwcrgx
Więcej tematów
duwcrgx