Trwa ładowanie...
dejsbp6

Agnieszka Ścigaj

Najnowsze informacje
3.2
(26 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Kraków

Partie:

Kukiz'15 (od 2015, członek, rzecznik prasowy)

dejsbp6
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY, fot: Wikipedia

Agnieszka Ścigaj jest socjologiem i działaczką społeczną. Angażuje się wiele przedsięwzięć o charakterze socjalnym. W polityce działa od 2015 roku pod skrzydłami ugrupowania Kukiz'15.

Agnieszka Ścigaj – informacje ogólne

Agnieszka Ścigaj urodziła się 22 grudnia 1975 roku w Krakowie. Ukończyła socjologię na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego. Jest też absolwentką studiów podyplomowych w Studium Prawa Europejskiego Uniwersytetu Łódzkiego, a także Małopolskiej Szkoły Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (kierunek ekonomia społeczna).

Agnieszka Ścigaj mieszka w Kolbarku, w gminie Klucze, w której jest aktywną działaczką społeczną. Jest wykładowcą akademickim na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.

Agnieszka Ścigaj – praca społeczna

Aktywność społeczna Agnieszki Ścigaj polega przede wszystkim na pracy socjalnej w charakterze trenerki, koordynatorki i konsultantki projektów. Współpracuje z powiatem krakowskim, Wojewódzkim Urzędem Pracy w Krakowie, a także z organizacjami i instytucjami samorządowymi, takimi jak Urząd Gminy Klucze.

Agnieszka Ścigaj była jednym z twórców Stowarzyszenia na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społeczno-Gospodarczego „KLUCZ”. Współtworzyła i zasiadała w zarządzie spółdzielni socjalnej „Opoka”. Jest również zaangażowana w inicjatywę „Ogniwo”. W tej organizacji odpowiadała za koordynowanie projektami związanymi z zawodową aktywizacją osób niepełnosprawnych.

Agnieszka Ścigaj współpracowała także z Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej w charakterze konsultanta programu integracji społecznej w województwie małopolskim.

Agnieszka Ścigaj – kariera polityczna

Pierwsze kroki Agnieszki Ścigaj w polityce skierowane były ku radzie powiatu olkuskiego. W 2014 roku wystartowała w wyborach samorządowych z list komitetu Samorząd OdNowa, jednak mandatu radnego nie uzyskała.

Rok później wzięła udział w wyborach parlamentarnych. Kandydowała w okręgu krakowskim z ramienia komitetu wyborczego Kukiz'15. Agnieszka Ścigaj dołączyła do ugrupowania i jeszcze w trakcie kampanii wyborczej została rzecznikiem prasowym partii. Uzyskała mandat poselski i zasiadła w Sejmie VIII kadencji.

Znajomość Agnieszki Ścigaj z Pawłem Kukizem rozpoczęła się jednak wcześniej, ponieważ posłanka działała w ruchu Zmieleni, stworzonym przez muzyka. Inicjatywa zrzeszała działaczy politycznych i społecznych sprzeciwiających się bierności rządzących wobec inicjatyw obywatelskich, a także zwolenników jednomandatowych okręgów wyborczych.

Agnieszka Ścigaj jest wiceprzewodniczącą Klubu Poselskiego Kukiz'15. Zasiada także w kilku komisjach sejmowych, między innymi: Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, Komisji Kultury i Środków Przekaz, a także Komisji Gospodarki i Rozwoju. Jest również przewodniczącą Podkomisji stałej do spraw polityki społecznej.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dejsbp6
dejsbp6
dejsbp6
Więcej tematów
dejsbp6