Posłanka zrezygnowała z uposażenia i zatrudniła się w pomocy społecznej. Może zostać ukarana
Agnieszka Ścigaj zrezygnowała z sejmowego uposażenia i zatrudniła się w Ośrodku Pomocy Społecznej. Teraz może grozić jej za to kara regulaminowa. - Dopóki sprawa jest w toku, powstrzymuję się od komentarzy - powiedziała. Przypomnijmy, że polityk sprawuje mandat od 2015 roku. Wówczas startowała do Sejmu z list Kukiz'15, cztery lata później z list Polskiego Stronnictwa Ludowego. Obecnie jest przewodniczącą Koła Poselskiego Polskie Sprawy.
Agnieszka Ścigaj, była posłanka Kukiz'15, zrezygnowała z diety poselskiej. Obecna przewodnicząca Koła Poselskiego Polskie Sprawy zatrudniła się w ośrodku Opieki Społecznej. Teraz może grozić jej za to kara - informuje w poniedziałek "Rzeczpospolita".
Pracownicy sektora społecznego, tak jak personel medyczny, objęci byli tzw. grupą "0" w zakresie Narodowego Programu Szczepień.
Agnieszka ścigaj zatrudniła się w OPS-ie. Może grozić jej kara regulaminowa
"W związku z tym zrezygnowała z pobierania uposażenia. Mimo to w lutym jej przypadek analizowała Komisja Regulaminowa, Spraw Poselskich i Immunitetowych. Celem było ustalenie, czy posłanka nie łamie przepisu, który zakazuje parlamentarzystom pracy w szeregu instytucji, w tym w administracji rządowej i samorządu terytorialnego" - napisano w dzienniku.
"Zatrudnienie posła na stanowisku dyrektora tego ośrodka objęte jest nakazem niepołączalności mandatu poselskiego" - taką opinię wydała komisja ws. posłanki Ścigaj. W trakcie posiedzenia Biura Analiz Sejmowych w tej sprawie, ekspertka podkreślała, że Ośrodek Pomocy Społecznej w Kluczach - gdzie obecnie pracuje Agnieszka Ścigaj - jest jednostką "administracji samorządu terytorialnego".
Agnieszka Ścigaj: powstrzymuję się od komentarzy
Agnieszka Ścigaj jest w trakcie negocjacji z Marszałek Sejmu, Elżbietą Witek. Ostateczna decyzja w jej sprawie jeszcze nie zapadła. - Dopóki jest ona w toku, powstrzymuję się od komentarzy - powiedziała Ścigaj w rozmowie z gazetą.
Według najnowszych doniesień, w sprawie wydano już pięć opinii prawnych. Niektóre z nich świadczą na korzyść przewodniczącej koła poselskiego. W 2019 roku Sąd Najwyższy oznajmił, że OPS-y nie stanowią jednostek administracji samorządu terytorialnego.
Agnieszka Ścigaj dyrektorek OPS-u. Decyzja Marszałek Sejmu jeszcze nie zapadła
Jeżeli okaże się, że praca jako dyrektor OPS-u nie może być łączona z jednoczesną działalnością sejmową, wówczas Ścigaj grozi odpowiedzialność regulaminowa. Może to być upomnienie, zwrócenie uwagi lub nagana. Na razie nie wiadomo, kiedy zapadnie ostateczna decyzja w tej sprawie.
W Ośrodku Pomocy Społecznej w Kluczach w województwie małopolskim Agnieszka Ścigaj pracuje od 1 listopada 2020 r. Wygrała konkurs i została dyrektorem.
Tajne działania Rosji w Polsce. "Mógłbym wskazać konkretne osoby"
Źródło: Rzeczpospolita
Przeczytaj także: