ycipk-3o6bwp
ycipk-3o6bwp

Paweł Szramka - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Paweł Szramka opowiada się za zmianą ordynacji wyborczej w Polsce Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Podziel się
ycipk-3o6bwp

Poseł Paweł Szramka zasila szeregi partii Kukiz'15. To nie tylko polityk, lecz także żołnierz. Należy do parlamentarnej Komisji Obrony Narodowej.

Paweł Szramka – wykształcenie

Paweł Szramka urodził się 18 czerwca 1989 roku w Brodnicy położonej na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Uczył się w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu. Ukończył logistykę w biznesie i obronił pracę magisterską z zarządzania procesami logistycznymi. Jest również absolwentem menedżerskich studiów podyplomowych oraz zawodowym żołnierzem (starszym szeregowym).

Paweł Szramka – kariera polityczna

Paweł Szramka należy do partii Kukiz'15 i do Ruchu Obywatelskiego na rzecz JOW-ów. Zwycięskie wybory 2015 zapewniły mu miejsce w Sejmie VIII kadencji. Jako poseł jest członkiem Delegacji Sejmu i Senatu do ZP NATO, Polsko-Irackiej Grupy Parlamentarnej, Polsko-Irlandzkiej Grupy Parlamentarnej, a także pięciu komisji sejmowych:

  • Komisji Obrony Narodowej,
  • Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa,
  • Komisji Polityki Społecznej i Rodziny,
  • Komisji Infrastruktury,
  • Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii.
ycipk-3o6bwp

Działa również w kilkunastu zespołach parlamentarnych. Złożył podpis pod 73 projektami poselskimi.

W wyborach do Parlamentu Europejskiego 2019 Paweł Szramka otrzymał pierwszą pozycję na kujawsko-pomorskiej liście Komitetu Wyborczego Wyborców Kukiz'15.

ycipk-3o6bwp
Data urodzenia

18.06.1989

Miejsce urodzenia

Brodnica

Profesja

polityk, żołnierz

Partie
ycipk-3o6bwp
ycipk-3o6bwp