Trwa ładowanie...

Paweł Kukiz tworzy nowe koło w Sejmie. Złożono dokumenty

Nowe koło poselskie w Sejmie będzie się nazywało Kukiz'15-Demokracja Bezpośrednia. Jego przewodniczącym zostanie Paweł Kukiz. - My chcemy, żeby to obywatele przede wszystkim decydowali w Polsce - przekazał poseł Paweł Szramka.
Share
Paweł Kukiz tworzy nowe koło w Sejmie. Złożono dokumenty
Paweł Kukiz tworzy nowe koło w Sejmie. Złożono dokumentyŹródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
dut2tvl

Dokumenty konieczne do zarejestrowania koła złożono w poniedziałek w Sejmie. Na przewodniczącego Kukiz'15-Demokracja Bezpośrednia, bo tak będzie się ono nazywać, wyznaczono Pawła Kukiza.

- Przewodniczącym koła będzie Paweł Kukiz, a pozostałymi członkami koła będą posłowie: Stanisław Żuk, Jarosław Sachajko, Stanisław Tyszka oraz Paweł Szramka - przekazał współpracownik Kukiza Paweł Szramka.

Polityk wytłumaczył również, skąd w nazwie koła wzięła się "Demokracja Bezpośrednia". - Po to, żeby wprost było wiadomo, o co nam chodzi, czyli o postulaty, które już ponad pięć lat temu były obecne z nami, kiedy wchodziliśmy do Sejmu, czyli danie prawdziwej władzy obywatelom - stwierdził w poniedziałek w Sejmie.

dut2tvl

Paweł Kukiz z nowym kołem. "To jest spójne z ideami"

Szramka podkreślił, że "w Polsce obecnie mamy demokrację, natomiast jeśli przyjrzymy jej się dokładnie, to ona z demokracją wiele wspólnego nie ma". - My chcemy, żeby to obywatele przede wszystkim decydowali w Polsce, a posłowie, żeby byli wykonawcami tej woli - mówił poseł.

Powstanie ugrupowania skomentował też sam Paweł Kukiz. - To jest spójne z ideami, z którymi przyszliśmy w 2015 roku do Sejmu, czyli zwiększenia udziału obywateli we władzach czy pozyskania przez obywateli instrumentów do kontroli nad władzę poprzez zmianę ordynacji, referenda czy wprowadzenie do polskiego porządku prawnego instytucji sędziów pokoju. To są te podstawowe rzeczy, o które będę walczył - zapowiedział w rozmowie z PAP.

Zobacz też: Obostrzenia znikną wraz ze szczepieniami? Gowin: to na pewno będzie bodziec

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dut2tvl

Podziel się opinią

Share
dut2tvl
dut2tvl
Więcej tematów