Trwa ładowanie...
d4ndzef

Tomasz Rzymkowski

Najnowsze informacje
2.1
(15 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Kutno

Partie:
d4ndzef
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY

Tomasz Rzymkowski urodził się 31 lipca 1986 roku w Kutnie. Skończył prawo na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, a następnie studia doktoranckie w Katedrze Historii Państwa i Prawa. W 2018 roku obronił tytuł doktora. Jest również absolwentem dwóch kierunków podyplomowych – rachunkowości oraz europejskich studiów samorządowych.

Pracę zawodową Tomasz Rzymkowski rozpoczynał w lubelskich organach samorządu lokalnego. Kierował działającym przy KUL-u Akademickim Klubem Myśli Społeczno-Politycznej „Vade Mecum”. Należał również do konserwatywno-liberalnego Stowarzyszenia KoLiber w Kutnie.

W 2014 roku Tomasz Rzymkowski po raz pierwszy wystartował w wyborach samorządowych. Jego nazwisko znalazło się wówczas na liście Ruchu Narodowego. Rok później był kandydatem partii Kukiz’15 w wyborach parlamentarnych. Uzyskał mandat poselski. W Sejmie został wiceprzewodniczącym Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz członkiem:

  • Komisji Spraw Poselskich i Immunitetowych,
  • Komisji Finansów Publicznych,
  • Komisji Regulaminowej.

Ponadto był w Krajowej Radzie Sądownictwa, jak również w komisji śledczej ds. Amber Gold.
Wiosną 2019 Tomasz Rzymkowski otrzymał drugą pozycję na liście Komitetu Wyborczego Wyborców Kukiz’15 w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Startuje z okręgu 4 obejmującego Warszawę i sąsiadujące z nią powiaty. Jedynka przypadła Stanisławowi Tyszce.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ndzef
d4ndzef
d4ndzef
Więcej tematów
d4ndzef