Trwa ładowanie...
do8xec2

Jarosław Sachajko

Najnowsze informacje
2.3
(19 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Lublin

Partie:
do8xec2
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY

Jarosław Sachajko to polityk z województwa lubelskiego. W 2015 roku został wybrany na posła. Starał się również o prezydenturę w Zamościu.

Jarosław Sachajko – wykształcenie

Jarosław Sachajko urodził się 8 października 1971 roku w Lublinie. Jest absolwentem fizjoterapii w zamojskim Medycznym Studium Zawodowym oraz ochrony środowiska na lubelskiej Akademii Rolniczej (obecnym Uniwersytecie Przyrodniczym). Ma stopień doktora nauk rolniczych uzyskany w 2010 roku. Ukończył również ekonomię w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz studia podyplomowe z wyceny nieruchomości w Warszawskiej Szkole Zarządzania.

Jarosław Sachajko – praca zawodowa

Pracę zawodową Jarosław Sachajko rozpoczynał jako asystent techniczny na Akademii Rolniczej. Następnie był asystentem w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu oraz w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, jak również analitykiem kryminalnym w zamojskiej prokuraturze okręgowej. Od 2012 roku jest przedsiębiorcą prowadzącym własne działalności gospodarcze.

Jarosław Sachajko w polityce

Jarosław Sachajko od lat działa w Ruchu Obywatelskim na rzecz JOW-ów i należy do ugrupowania Kukiz’15, z ramienia którego startował w wyborach parlamentarnych 2015. Otrzymał mandat poselski na Sejm VIII kadencji w okręgu chełmskim. Poseł Sachajko przewodniczy Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Jest także członkiem sejmowej Komisji Zdrowia i Narodowo-Demokratycznego Zespołu Parlamentarnego. W 2018 roku bezskutecznie kandydował na prezydenta Zamościa.

W majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego 2019 Jarosław Sachajko otwiera listę Komitetu Wyborczego Wyborców Kukiz’15 w okręgu 8, który obejmuje województwo lubelskie. Z drugiej pozycji startuje Robert Gogółka.

Poseł Sachajko jest zdania, że Polska powinna dążyć do zmiany zasad ustalania wysokości dopłat unijnych do rolnictwa. Opowiada się za zwiększeniem kompetencji Europarlamentu i zmniejszeniem roli Komisji Europejskiej w decydowaniu o sprawach UE. Wśród jego postulatów znajduje się zmiana zasad opodatkowania, która miałaby prowadzić do poprawy sytuacji lokalnych przedsiębiorców.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
do8xec2
do8xec2
do8xec2
Więcej tematów
do8xec2