Trwa ładowanie...
d2de3nu

Elżbieta Jachlewska

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Miejsce urodzenia:

Gdańsk

d2de3nu
www.gdansk.pl
Źródło: www.gdansk.pl, fot: Grzegorz Mehring

Elżbieta Jachlewska jest ekonomistką i aktywistką społeczną, członkinią partii Inicjatywa Feministyczna, znanej wcześniej jako Partia Kobiet. Zawodowo zajmuje się księgowością, jest też ekspertką z dziedziny prawa pracy i przedsiębiorczości. Aktywnie działa na płaszczyźnie samorządowej i równościowej, jest wiceprzewodniczącą Stowarzyszenia WAGA.

Elżbieta Jachlewska – wykształcenie i działalność zawodowa

Elżbieta Jachlewska jest absolwentką Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej, gdzie zdobyła tytuł magistra europeistyki. Prowadzona przez nią działalność zawodowa związana jest z pracą w księgowości, ale Jachlewska zajmowała się też organizowaniem szkoleń z zakresu doradztwa personalnego czy kwestii kadrowo-płacowych.

Elżbieta Jachlewska – kariera polityczna

Na arenie politycznej Elżbieta Jachlewska jest aktywna od 2007 roku, gdy dołączyła do Partii Kobiet. Ugrupowanie działało pod tą nazwą do 27 sierpnia 2016 roku, kiedy to zostało przemianowane na Inicjatywę Feministyczną (IF) – wtedy też Elżbieta Jachlewska została przewodniczącą IF i pełniła tę funkcję do 22 lutego 2018 roku. W tym dniu powstała Rada Liderska, w której zasiadły trzy równoprawne liderki, wśród których znalazła się właśnie Jachlewska, jak również Katarzyna Kądziela oraz Iwona Piątek.

Elżbieta Jachlewska – udział w wyborach

Udział Elżbiety Jachlewskiej w życiu politycznym obejmował kandydaturę do Europarlamentu w 2014 roku, w których to wyborach startowała z listy grupy politycznej Zieloni. W 2015 roku wzięła też udział w wyborach do Sejmu jako kandydatka Partii Kobiet – znalazła się na listach Nowoczesnej.

W 2018 roku Elżbieta Jachlewska wystartowała w wyborach samorządowych, kandydując do Rady Miasta Gdańska z ramienia Ruchu Społecznego Lepszy Gdańsk. Znalazła się też wśród kandydatów na stanowisko prezydenta Gdańska – uzyskała poparcie m.in. Barbary Nowackiej i Roberta Biedronia.

Elżbieta Jachlewska – działalność społeczna

Działalność Elżbiety Jachlewskiej w sferze społecznej obejmuje m.in. prowadzenie Stowarzyszenia WAGA zajmującego się obroną praw kobiet oraz przynależność do inicjatywy TAK – Trójmiejska Akcja Kobieca. Na swoim koncie aktywistka ma też wiele projektów na rzecz młodzieży (np. "Młoda Demokracja") czy równości na rynku pracy ("Mama ma Pomysł", "Etat Tata"). Elżbieta Jachlewska znalazła się też w zespole koordynatorów i producentów filmów "Kobieta bez przestrzeni" i "Założę czerwone spodnie".

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2de3nu
d2de3nu
d2de3nu
Więcej tematów
d2de3nu