Trwa ładowanie...
d1m9ko9

Anna Górska

Najnowsze informacje
5.0
(2 głosy)
Oceń:
PAP Codzienny Serwis Fotograficzny CSF
Źródło: PAP Codzienny Serwis Fotograficzny CSF

Anna Górska jest twarzą partii Razem. Swoje życie związała z Pomorzem, gdzie się urodziła, wychowała, pracuje i działa na rzecz społeczności lokalnej w Stowarzyszeniu Macherki.

Anna Górska – wykształcenie, praca, życie prywatne

Anna Górska to członkini partii Razem mieszkająca w niewielkiej miejscowości Straszyn na Pomorzu (koło Pruszcza Gdańskiego). Zasiada w radzie krajowej tego ugrupowania. Jest absolwentką stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

We wczesnej młodości Anna Górska pracowała jako dziennikarka (najpierw w lokalnym tygodniku „Czas Chełmna”, a później w „Gazecie Wyborczej” i „Gazecie Pomorskiej”). Następnie była zastępczynią kierownika Wydziału Rozwoju i Promocji w Urzędzie Miejskim w Grudziądzu. Obejmowała również stanowiska w kilku pomorskich firmach z branż reklamowej oraz handlowej. Obecnie zajmuje się prowadzeniem własnego przedsiębiorstwa związanego z rzemiosłem artystycznym. Prywatnie ma męża i troje dzieci. Ponadto należy do Trójmiejskiej Akcji Kobiecej.

Anna Górska – Stowarzyszenie Macherki

Od 2015 roku Anna Górska współtworzy gdańskie Stowarzyszenie Macherki, które zostało powołane do istnienia po to, by działać na rzecz praw kobiet, dzieci, rodzin, samotnych rodziców, osób niepełnosprawnych, seniorów oraz mniejszości. Misją Macherek jest szeroko rozumiana aktywizacja połączona z podejmowaniem inicjatyw związanych z edukacją i udzielaniem wsparcia tym, którzy borykają się z jakimikolwiek formami dyskryminacji. Stowarzyszenie przeciwdziała wykluczeniu społecznemu i wspiera partycypację obywatelską.

Anna Górska – działalność polityczna

Działalność polityczna Anny Górskiej rozpoczęła się w 2016 roku. Już dwa lata później pomorska aktywistka po raz pierwszy startowała w wyborach. Starała się o mandat radnej do Sejmiku Województwa Pomorskiego. W roku 2019 znalazła się na pierwszym miejscu listy Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Lewica Razem w okręgu 1 jako jedna z czołowych kandydatek zjednoczonej lewicy na europosłankę w wyborach do PE.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1m9ko9
d1m9ko9
d1m9ko9
Więcej tematów
d1m9ko9